ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 24 فروردين 1400
سه شنبه 24 فروردين 1400
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 6 اسفند 1399     |     کد : 195082

وزارت خارجه آمریكا:

ایران قبل از خروج ما از برجام، به تعهدات خود پایبند بوده؛ این ارزیابی ما و ارزیابی نهادهای اطلاعاتی ماست

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری روز دوشنبه با اشاره به فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفت: ایران قبل از خروج ما از برجام، به تعهدات خود پایبند بوده؛ این ارزیابی ما و ارزیابی نهادهای اطلاعاتی ماست.


ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری روز دوشنبه با اشاره به فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفت: ایران قبل از خروج ما از برجام، به تعهدات خود پایبند بوده؛ این ارزیابی ما و ارزیابی نهادهای اطلاعاتی ماست.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ایران قبل از خروج ما از برجام، به تعهدات خود پایبند بوده؛ این ارزیابی ما و ارزیابی نهادهای اطلاعاتی ماست.

به گزارش «انتخاب»؛ ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری روز دوشنبه با اشاره به فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفت: پرزیدنت بایدن تصریح کرده که ایران هیچ‌گاه به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه ۴ اسفند گفت: البته ما از اقدام ایران در فاصله گرفتن بیشتر از پایبندی به تعهدات هسته‌ای خود نگران هستیم. این بحثی بوده که از زمان خارج شدن دولت قبل از توافق شکل گرفته است. برای همین از هفته پیش تاکنون گفته‌ایم که آماده هستیم تا در چارچوب پنچ به علاوه یک، با ایران دیدار کرده و این دیپلماسی را شروع کنیم و با پیشنهادی که روی میز است، جلو برویم.

ند پرایس افزود: این پیشنهاد چندی است ارائه شده و پرزیدنت بایدن از زمان فعالیت انتخاباتی خود گفت بازگشت به تعهدات در مقابل بازگشت به تعهدات؛ اگر ایران به طور کامل به اجرای تعهدات خود بازگردد، ایالات متحده هم به توافق بازمی‌گردد و از آن به عنوان بستری برای دستیابی به توافق طولانی‌ و قوی‌تر و دیگر موارد از جمله برنامه موشکی ایران استفاده می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ایرانی‌ها می‌دانند که ما آمادگی داریم که این بحث‌ها را دنبال کنیم. ما این پیشنهاد را همسو با متحدان اروپایی و شرکای نزدیک دادیم.

وی بیان کرد: ایران قبل از خروج ما از برجام، به تعهدات خود پایبند بوده؛ این ارزیابی ما و ارزیابی نهادهای اطلاعاتی ماست

ند پرایس همچنین درباره یمن گفت: حل مساله یمن اولویت ماست و برای یافتن راه حلی دیپلماتیک برای آن تلاش خواهیم کرد و ما مشتاقانه منتظر شرکت در جلسه سطح بالای سازمان ملل در مورد بحران انسانی در یمن در اوایل ماه مارس هستیم.


نوشته شده در   چهارشنبه 6 اسفند 1399  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode