ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 7 بهمن 1399
سه شنبه 7 بهمن 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 13 آذر 1399     |     کد : 194348

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری خبر داد

ارسال ۴۱۰ اثر به جشنواره ملی خط نستعلیق تبریز

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز از ارسال ۴۱۰ اثر به جشنواره ملی خط نستعلیق تبریز با موضوع اشعار استاد شهریار خبر داد.

ایسنا/آذربایجان شرقی: معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز از ارسال ۴۱۰ اثر به جشنواره ملی خط نستعلیق تبریز با موضوع اشعار استاد شهریار خبر داد.

حجت‌الاسلام احمد حمیدی گفت: این آثار توسط هنرمندان ‌و خوشنویسان خط نستعلیق‌ کشور  تا ۳۰ آبان که آخرین مهلت ارسال آثار بود، به آدرس ایمیل جشنواره ارسال شده است.

وی ضمن تقدیر و تشکر از استقبال هنرمندان خط شریف نستعلیق برای شرکت در جشنواره  ملی خط نستعلیق  تبریز با موضوع اشعار استاد شهریار، گفت: در مرحله دوم در طول یک ‌هفته آتی، آثار توسط کمیته انتخاب مورد بررسی قرار گرفته و آثار راه یافته به نمایشگاه انتخاب خواهند شد و پس از تعیین آثار راه یافته به نمایشگاه به هنرمندان عزیز اطلاع داده می‌شود تا اصل آثار را به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی اظهار کرد: آثار راه یافته به نمایشگاه توسط هیئت داوری مورد داوری قرار گرفته و آثار ۱۰ نفر برگزیده جشنواره، هر کدام به مبلغ ۴۰ میلیون ریال خریداری خواهد شد.

حجت الاسلام حمیدی، جشنواره ملی خط نستعلیق تبریز با موضوع اشعار استاد شهریار را از برنامه‌های جانبی کنگره بین المللی "شعر و ادب ایران؛ بزرگداشت استاد سید محمد حسین شهریار" عنوان کرد.

وی، بسترسازی برای به کار گیری متون ادبی در تولید آثار فاخر فرهنگی و هنری در راستای ارج نهادن به مقام شامخ مبدع خط نستعلیق استاد میرعلی تبریزی، پاسداشت مقام استاد شهریار، آشنایی نسل جوان با گنجینه‌های ارزشمند و مفاخر هنری و معرفی و بسط فرهنگ وادب آذربایجان را از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره ملی  خط نستعلیق تا زمان ‌برگزاری کنگره بین المللی" شعر و ادب ایران؛ بزرگداشت استاد سید محمد حسین شهریار" اعلام کرد.

وی با اشاره به این‌که تبریز خاستگاه خط نستعلیق است، اشاعه و ترویج هنر خوشنویسی و فرهنگ اسلامی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری، ایجاد انگیزه و رقابت سازنده بین هنرمندان، ارج گذاری به مفاخر و هنرمندان و شناسایی و معرفی استعدادهای هنری در عرصه خط نستعلیق را از دیگر اهداف جشنواره عنوان کرد.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، دبیرخانه این جشنواره در تبریز، باغمیشه، کوی فرشته شمالی، فرهنگسرای فرشته، مدیریت فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه پنج مستقر شده است.


برچسب ها
نوشته شده در   پنجشنبه 13 آذر 1399  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode