ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 24 فروردين 1400
سه شنبه 24 فروردين 1400
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 29 آبان 1399     |     کد : 194187

امام جمعه تبریز؛

مردمی بودن عامل موفقیت بسیج است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‎شرقی و امام جمعه تبریز عامل موفقیت بسیج را مردمی بودن و وابسته نبودن به جریانی خاص دانست و گفت: بسیج با بصیرت بالا و در مواقع حساس و بحرانی در میدان حضور دارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‎شرقی و امام جمعه تبریز عامل موفقیت بسیج را مردمی بودن و وابسته نبودن به جریانی خاص دانست و گفت: بسیج با بصیرت بالا و در مواقع حساس و بحرانی در میدان حضور دارد.

به گزارش نصر، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم روز چهارشنبه در جمع فرماندهان، بسیجیان و کارکنان سپاه عاشورا به مناسبت آغاز هفته بسیج با بیان اینکه بسیج لحظه شناس است، اظهار کرد: اخلاص در عمل، تکلیف گرایی، ولایت مداری، دغدغه مندی و مسئولیت پذیری، امنیت بخشی و نشاط آفرینی از ویژگی‌ها بسیج به حساب می‌آید که موجب شده در عرصه‌های اجتماعی کارکردهای مختلفی را از این فرهنگ در جامعه تعریف کند.

وی گفت: هیچ تشکیلاتی به گستردگی بسیج وجود ندارد که عامل انسجام، وحدت و صمیمت شده و امام راحل و رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.
وی با بیان اینکه بیداری اسلامی در منطقه در سایه فرهنگ انقلاب و فرهنگ بسیج است ادامه داد: خدامحوری، ولایت مداری، حق گویی، تکلیف گرایی، عقل گرایی، شناخت همه جانبه دشمن و جبهه شناسی از جمله مولفه‌های اندیشه بسیج است که در عرصه‌های مختلف در داخل و خارج کشور به منصه ظهور رسیده است.
امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: تشکیل هسته‌های مقاومت در جهان موجب ایجاد شرایط و تحولات داخلی و بین المللی شده است و ما باید بیش از پیش به مولفه‌ها و مبانی بسیج و فرهنگ آن تکیه کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تکیه بر این مولفه‌ها و اندیشه‌ها را ضروری خواند و گفت: فاصله گرفتن برخی از سیاسیون از مبانی و اصول انقلاب، حرکت خزنده انقلاب زدایی در کشور و حذف چهره‌های انقلابی نیاز به تقویت فرهنگ بسیج را در جامعه دو چندان کرده است.

بنا به این گزارش، از پنجشنبه ۳۰ آبان تا چهارشنبه ۶ آذر هفته بسیج نام گذاری و عنوان های «بسیج؛ مقاومت، ایثار و شهادت»، «بسیج؛ اخلاق و معنویت»، «بسیج؛ علم و فناوری»، «بسیج؛ سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی»، «بسیج؛ فرهنگ و بصیرت»، «بسیج؛ دفاع و امنیت» و «بسیج؛ اقتصاد مقاومتی و جهاد خدمت رسانی» برای روزهای هفته بسیج تعیین شده است.


برچسب ها
نوشته شده در   پنجشنبه 29 آبان 1399  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode