ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 19 مرداد 1401
چهارشنبه 19 مرداد 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 12 مهر 1399     |     کد : 193745

جشنواره ملی خط نستعلیق تبریز با موضوع اشعار استاد شهریار برگزار می‌شود

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز از برگزاری، جشنواره ملی خط نستعلیق تبریز با موضوع اشعار استاد شهریار از برنامه‌های جانبی کنگره ملی "شعر و ادب ایران؛ بزرگداشت استاد سید محمد حسین شهریار" خبر داد.

ایسنا/آذربایجان شرقی:معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز از برگزاری، جشنواره ملی خط نستعلیق تبریز با موضوع اشعار استاد شهریار از برنامه‌های جانبی کنگره ملی "شعر و ادب ایران؛ بزرگداشت استاد سید محمد حسین شهریار" خبر داد.

حجت الاسلام احمد حمیدی با اعلام این خبر گفت: ستاد برگزاری کنگره ملی استاد سید محمدحسین شهریار با همکاری و مشارکت شهرداری منطقه پنج تبریز در نظر دارد جهت گرامیداشت تلاش‌های مبدع خط نستعلیق "استاد میرعلی تبریزی" و پاسداشت مقام شامخ استاد شهریار، جشنواره خط نستعلیق  تبریز با موضوع اشعار استاد شهریار را برگزار کند.

وی، بسترسازی برای به کار گیری متون ادبی در تولید آثار فاخر فرهنگی و هنری در راستای ارج نهادن به مقام شامخ مبدع خط نستعلیق استاد میرعلی تبریزی، پاسداشت مقام استاد شهریار و آشنایی نسل جوان با گنجینه‌های ارزشمند و مفاخر هنری و همچنین معرفی و بسط فرهنگ وادب آذربایجان را از اهداف برگزاری جشنواره خط نستعلیق اعلام کرد.

وی افزود: ایجاد فضای فرهنگی جهت تبادل اطلاعات و صیانت‌ از فرهنگ بومی در مقابله با تهاجم فرهنگی، الگوسازی ارزشمند به ویژه برای جوانان علاقمند و مستعد، حفاظت از میراث معنوی و آثار بجا مانده از فرهنگ و ادب مناطق مختلف ایران، ایجاد همدلی و همفکری میان هنرمندان، شاعران و خوشنویسان و تاثیر پذیری آنان از یکدیگر از مهم‌ترین دلایل برگزاری جشنواره است.

حجت الاسلام حمیدی با اشاره به این‌که تبریز، خاستگاه خط نستعلیق است، اشاعه و ترویج هنر خوشنویسی و فرهنگ اسلامی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری، ایجاد انگیزه و رقابت سازنده بین هنرمندان، ارج گذاری به مفاخر و هنرمندان و شناسایی و معرفی استعدادهای هنری در عرصه خط نستعلیق را از دیگر اهداف جشنواره عنوان کرد.

وی با دعوت از اساتید محترم و هنرمندان خط شریف نستعلیق برای شرکت در جشنواره خط نستعلیق تبریز با موضوع اشعار استاد شهریار، گفت: اساتید و هنرمندان گرامی در مرحله اول تصویر واضح اثر خود را از طریق ایمیل جشنواره به آدرس Tabriz.nastaliq@gmail.com با درج مشخصات در بخش نوشتار تا مهلت زمانی ۲۵  آبان ارسال کنند.

وی افزود: پس از این مرحله، آثار توسط کمیته انتخاب مورد بررسی قرار گرفته و تا مورخه سی‌ام آبان ماه آثار راه یافته به نمایشگاه انتخاب خواهند شد و پس از تعیین آثار راه یافته  به نمایشگاه به هنرمندان عزیز اطلاع داده خواهد شد تا اصل آثار به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی گفت: آثار راه یافته به نمایشگاه توسط هیئت داوری مورد داوری قرار گرفته و آثار ۱۰ نفر برگزیده جشنواره، هر کدام به مبلغ ۴۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال خریداری خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، دبیرخانه این جشنواره واقع در تبریز، باغمیشه، کوی فرشته شمالی، فرهنگسرای فرشته، مدیریت فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه پنج تبریز مستقر شده است.


برچسب ها
نوشته شده در   شنبه 12 مهر 1399  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode