ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 6 مهر 1399
يکشنبه 6 مهر 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 18 شهريور 1399     |     کد : 193509

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد

افزایش مسافرت‌ها از علل افزایش دو برابری شمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: افزایش مسافرت‌ها و رفت و آمدها به آذربایجان شرقی از علل افزایش دو برابری آمار مبتلایان به کرونا در این استان است.

ایسنا/آذربایجان شرقی: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: افزایش مسافرت‌ها و رفت و آمدها به آذربایجان شرقی از علل افزایش دو برابری آمار مبتلایان به کرونا در این استان است.

عباسعلی درستی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس، نسبتا خوب است، گفت: مردم هر جا تخطی از پروتکل‌های بهداشتی را دیدند، با سامانه‌ی 190 تماس گرفته و کارشناسان بهداشت را مطلع کنند.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: قطعا این افراد که 20 الی 30 درصد را شامل می‎شوند، در انتشار بیماری نقش دارند، وضعیت کنونی متفاوت از روزهای اول شیوع بیماری است و کرونا الان در همه جا انتشار یافته وجود دارد.

وی، افزود: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از طرف مردم در طول هفته‌های گذشته تقریبا  خوب  بوده، اما  کافی نیست و برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و افزایش موارد جدید بیماری باید درصد زیادی از مردم نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همت داشته باشند.

درستی در خاتمه گفت: هر چند میزان رعایت و همراهی مردم نسبت به ماه‌های گذشته افزایش یافته است، اما باز هم کافی نیست و با توجه به ضرورت رونق فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی، تداوم فعالیت‌های مختلف و بازگشایی مدارس، رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید تبدیل به وظیفه‌ای ملی و همگانی شود.

گفتنی است؛ دکتر صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز روز گذشته در دوره آموزشی در مرکز مدیریت سلامت در تبریز از افزایش دوبرابری شمار مبتلایان به کرونا در استان در روز یکشنبه نسبت به شنبه خبر داده بود.


نوشته شده در   سه شنبه 18 شهريور 1399  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode