ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 19 اسفند 1399
سه شنبه 19 اسفند 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 30 مرداد 1399     |     کد : 193327

پمپئو: مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی:

اولین همایش بین المللی «خواجه رشیدالدین فضل‌الله همدانی» در تبریز برگزار می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: با مشارکت دانشگاه‌های استان و به ویژه دانشگاه تبریز، اولین همایش بین المللی خواجه رشیدالدین فضل‌الله همدانی با محوریت وقف و علم الادیان در تبریز برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: با مشارکت دانشگاه‌های استان و به ویژه دانشگاه تبریز، اولین همایش بین المللی خواجه رشیدالدین فضل‌الله همدانی با محوریت وقف و علم الادیان در تبریز برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام سیدشهاب‌الدین حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که در راستای برگزاری این همایش، مجوزهای لازم را برای چاپ مقالاتISC(پایگاه استنادی علوم جهان اسلام) اخذ شده است، افزود: این همایش در راستای احیای مجموعه ربع رشیدی و معرفی تبریز به عنوان اولین شهر دانشگاهی وقفی ایران با پیشینه 700 ساله برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر این‌که طبق‌برنامه‌ریزی‌ها این همایش در نیمه دوم سال جاری برگزار شده و فراخوان همایش نیز در شهریور ماه منتشر خواهد شد، ادامه داد: اگر شیوع کرونا فروکش کرده و اجازه برگزاری همایش را داشته باشیم، این همایش در دی ماه برگزار خواهد شد، در غیر این صورت برگزاری همایش به زمانی که ستاد مبازره با کرونا اجازه دهد، موکول خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که در قالب این همایش تلاش خواهیم کرد تا فرهنگ، شخصیت، اندوخته‌های علمی و به ویژه املاک وقفی خواجه رشیدالدین فضل‌الله همدانی را در حوزه علم الادیان و علم الابدان بوده، بازخوانی و معرفی کنیم، افزود: ربع رشیدی اولین موقوفه ثبت جهانی شده بوده و افتخاری برای آذربایجان و شهر تبریز است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با بیان این‌که احیای مجموعه ربع رشیدی آرمان ما است، افزود: در این راستا تلاش خواهیم کرد تا تبریز به عنوان اولین شهر دانشگاهی کشور، مجموعه ربع رشیدی و موقوفات خواجه رشیدالدین فضل‌الله همدانی در حوزه‌های مختلف بازخوانی و معرفی شود.

 


نوشته شده در   پنجشنبه 30 مرداد 1399  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode