ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 30 شهريور 1399
يکشنبه 30 شهريور 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 21 مرداد 1399     |     کد : 193242

نتایج یک تحقیق علمی نشان داد؛

استفاده از ماسک شدت بیماری کووید۱۹ را کمتر می کند

تحقیقی جدید نشان می دهد استفاده از ماسک سبب می شود ویروس کرونای کمتری به بدن فرد وارد شود و در نتیجه از شدت بیماری کاسته می شود.

تحقیقی جدید نشان می دهد استفاده از ماسک سبب می شود ویروس کرونای کمتری به بدن فرد وارد شود و در نتیجه از شدت بیماری کاسته می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندپندنت، محققان در پژوهشی جدید دریافته اند استفاده از ماسک شدت بیماری کووید۱۹ کاهش می دهد زیرا مقدار ویروس ها در بدن انسان را کمتر می کند.

این بدان معنا است که پوشاندن صورت نه تنها از افراد دیگر  در برابر ابتلا به ویروس کرونا محافظت می کند، بلکه اگر خود فرد نیز به کووید۱۹ مبتلا شود، علائم بیماری در وی متعدل تر خواهد بود.

مونیکا گاندی یکی از پزشکان بیماری های عفونی در دانشگاه کالیفرنیا و محقق ارشد این تحقیق می گوید: ویروس های کرونای کمتری به بدن افرادی وارد می شود که از ماسک استفاده می کنند. در نتیجه سیستم ایمنی بدن راحت تر می تواند با عفونت مقابله کند.

تاکنون پژوهشگران این نظریه را بررسی می کردند اما هیچ گاه تایید نشده بود. محققان تخمین می زدند حدود ۴۰ درصد موارد ابتلا به ویروس کرونا هیچ علائمی ندارد. اما هنگامیکه افراد از ماسک استفاده کنند، درصد نمونه های ابتلا به بیماری بدون نشانگر بسیار زیاد می شود.

هرچند پیش از این، محققان چینی با استفاده از همسترها این نظریه را بررسی کردند. آنها حیوانات مبتلا به ویروس کرونا و سالم را در قفس هایی متصل به یکدیگر نگهداری کردند. برخی از قفس ها به وسیله پارتیشن هایی از جنس ماسک های جراحی جدا شده بود. بسیاری از همسترهای سالم که در یک سوی پارتیشن قرار داشتند به ویروس کرونا مبتلا نشدند. همچنین شدت بیماری حیواناتی که به این ویروس مبتلا شدند نیز کمتر از موش هایی بود که در قفس هایی بدون پارتیشن نگهداری می شدند.

کارشناسان معتقدند این یافته نشان می دهد  اهمیت ماسک ها در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بسیار زیاد است، زیرا علاوه برآنکه از ابتلای افراد جلوگیری می کند، از شدت بیماری فردی که ماسک می زند نیز می کاهد.

 این تحقیق جدید در ژورنال «جنرال اینترنال مدیسین» منتشر شده است.

شیوا سعیدی قوی اندام

 


برچسب ها
نوشته شده در   سه شنبه 21 مرداد 1399  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode