ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 2 مهر 1399
چهارشنبه 2 مهر 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 15 مرداد 1399     |     کد : 193185

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی تشریح کرد:

اعلام شرایط برگزاری عزاداری محرم در آذربایجان‌شرقی / عزاداری بازار تبریز امسال تعطیل است

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی با اعلام شرایط اتخاذ شده ستاد مبارزه با کرونای استان، گفت: با توجه به اینکه امکان رعایت پروتکل بهداشتی در بازار وجود نداشت از این‌رو عزاداری بازار تعطیل است.

    مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی با اعلام شرایط اتخاذ شده ستاد مبارزه با کرونای استان، گفت: با توجه به اینکه امکان رعایت پروتکل بهداشتی در بازار وجود نداشت از این‌رو عزاداری بازار تعطیل است.

به گزارش نصر، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در گفت‌وگویی به مصوبات ستاد مبارزه با کرونا در استان در خصوص تمهیدات عزاداری ماه محرم اظهار کرد: هر گونه مراسم عزاداری که برگزار می‌شود باید مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی بگیرند که این مجوز در شرایط رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت ارائه خواهد شد.
وی با بیان اینکه مراسمات حتما باید در فضای باز محصور شده برگزار شود، تصریح کرد: فضاهای باز محصور شده امکان کنترل فاصله‌گذاری را دارد که البته در این شرایط برای افرادی که جهت تماشای عزاداری هم می‌آیند، جایگاه با رعابت فاصله‌گذاری مشخص شده است.
حجت‌الاسلام شعبانی با تاکید بر اینکه عزاداری فقط در روزهای یک تا ۱۲ محرم خواهد بود، ادامه داد: میزان ساعت عزاداری فقط یک و نیم ساعت تعیین شده است و بیشتر از آن مجاز نیست.
وی با اشاره به سایر مصوبات ستاد از قبیل ممنوعیت پخش نذری و اجباری بودن استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی در محل مراسمات، ادامه داد: هیات‌های زنجیرزنی هم باید از زنجیر شخصی استفاده کنند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم در فضای مجازی به شرط یک چهارم ظرفیت آن محل امکان‌پذیر خواهد بود و پخش نذورات نیز به شرط بیرون‌بری است.
وی متذکر شد: عزاداری بازار تبریز که یکی از زیباترین عزاداری‌های استان است نیز به علت شیوع کرونا تعطیل خواهد بود زیرا در آن محل امکان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی وجود نداشت.
شعبانی با اشاره بر اینکه بعد از صحبت‌های رهبر معظم انقلاب، بیشتر هیات‌های حسینی بیانیه صادر کردند، افزود: تجمعات بدون رعایت پروتکل بهداشتی تعطیل است ولی با رعایت این موارد بهداشتی هیچ عزاداری تعطیل نیست.
وی عزاداری در خانه‌ها را هم مورد اشاره قرار داد و گفت: نباید به خاطر این شرایط محدودیتی اقدام به پر کردن خانه‌ها به بهانه عزاداری کنیم زیرا باید فاصله یک و نیم متر و استفاده از ماسک را رعایت کنند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه دعای عرفه امسال در چهار نقطه تبریز برگزار شد که کوچکترین مشکلی هم ایجاد نشد، گفت: مردم تبریز همه موارد بهداشتی را در دعای عرفه برگزار کردند و الحمدالله این مراسم در شرایط مطلوب برگزار شد.
وی اذعان داشت: قطعا مردم ایران در ماه محرم امسال نشان خواهند داد که ضمن رعایت نکات بهداشتی و توجه جدی به مساله بحرانی کرونا به موضوعات هویتی هم اهمیت می‌دهند و همانند برتری که در کرونا در کل دنیا داشتند و به همگان روشن شد، در این روزها هم خواهند درخشید.
شعبانی افزود: همه دیدند که غربی‌ها چگونه به فروشگاه‌ها حمله کردند و افراد مسن خود را از چرخه درمان خارج کردند و ایران را هم دیدند که برای هموطن خود ماسک رایگان تولید کرد و احترام افراد مسن و بیمار جامعه را چگونه حفظ کرد.
وی خاطرنشان کرد: امسال هیات شاه حسین گویان مارالان اعلام کرده است که عزاداری نخواهد داشت و به جای آن، زندانی آزاد خواهد کرد.


نوشته شده در   چهارشنبه 15 مرداد 1399  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode