ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 22 مرداد 1399
چهارشنبه 22 مرداد 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : يکشنبه 8 تير 1399     |     کد : 192785

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

دهه کرامت فرصتی برای پویایی فعالیت‌های فرهنگی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، دهه کرامت را فرصتی برای پویایی فعالیت‌های فرهنگی دانست.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، دهه کرامت را فرصتی برای پویایی فعالیت‌های فرهنگی دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم عصر شنبه در هشتاد و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با گرامیداشت هفته کرامت اظهار داشت: این دهه فرصت مناسبی برای تقویت پیوند بین نسل‌های مختلف و ترویج بزرگ منشی و یادآوری انسانیت و بیان جایگاه زن در سیره اهل بیت است.

وی ادامه داد: این دهه فرصتی برای افزایش تقوا و بصیرت دینی بوده و لازم است از این فرصت برای آشنایی دقیق با شخصیت اهل بیت (ع) بهره ببریم.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، وجود مرقد مبارک امام رضا (ع) و خواهر بزرگوار ایشان را فرصتی گرانبها برای مردم ایران دانسته و گفت: دهه کرامت فرصتی برای شناخت خود واقعی انسان و تمرین تکریم، تبلیغ سیره رضوی، تمرین بخشندگی و کمک به دیگران، ترویج سبک زندگی و دستگیری از قشر ضعیف جامعه است.

دهه کرامت فرصتی برای پرداختن به سیره اهل بیت (ع)

وی ادامه داد: این ایام در کنار ایجاد شور و نشاط معنوی، زمینه و فرصت ارزنده‌ای برای پرداختن به سیره و فرهنگ اهل بیت (ع) و ترویج بیش از پیش آموزه‌های رضوی و معارف ناب فاطمی در جامعه است.

نماینده ولی فقیه در استان، همچنین دهه کرامت را فرصتی برای پویایی فعالیت‌های فرهنگی دانست و گفت: مسئولین فرهنگی باید از این دهه به خوبی برای پویایی فعالیت‌های فرهنگی استفاده کنند.

خرابکاری‌های دشمنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی

وی همچنین با گرامیداشت هفت تیر و نام و یاد شهید بهشتی و دیگر یاران ایشان گفت: دشمن از اولین روزهای انقلاب در پی تلاش برای ترور و تخریب انقلاب اسلامی بوده است که این افراد بعد از خرابکاری‌های مختلف، فهمیدند که با وجود امام (ره) امکان براندازی نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد اما انتخاب مقام معظم رهبری ظرف ۲۴ ساعت پس از رحلت امام (ره)، دشمن را در این زمینه هم مأیوس کرد.

امام جمعه تبریز با اشاره‌ای به فرا رسیدن هفته مبارزه با مواد مخدر نیز گفت: در سال ۲۰۰۷، ۱۶۶ نوع مواد روانگردان داشتیم که در سال ۲۰۱۷، این تعداد به ۸۳۰ نوع رسید که همه اینها برای نابودی جوانان به کار گرفته می‌شوند.

همت بیشتر در ارتباط با مسائل فرهنگی

با بیان اینکه مدارس، دانشگاه‌ها و نهادهای مربوطه باید برای جلوگیری از شیوع اعتیاد اقدام به انجام برنامه‌های فرهنگی کنند، گفت: باید در ارتباط با مسائل فرهنگی، همت بیشتری وجود داشته باشد.

آل هاشم با بیان اینکه باید فرهنگ مصرف آب و انرژی را در جامعه ارتقا دهیم، گفت: در حال حاضر، مصرف بی رویه آب را از سوی مردم شاهد هستیم که باید علاوه بر رعایت اصول بهداشتی از صرفه جویی در مصرف آب غافل نشویم که البته بسیاری از مسائل با آموزش، قابل حل است.


برچسب ها
نوشته شده در   يکشنبه 8 تير 1399  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode