ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 19 مرداد 1401
چهارشنبه 19 مرداد 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 25 ارديبهشت 1399     |     کد : 192387

فرصت تجربه‌ای جدید برای علاقه‌مندان به خلبانی رقم خورد

ساخت یک شبیه‌ساز برای اتصال دراگون به ایستگاه فضایی بین‌المللی

شرکت "اسپیس ایکس" برای افرادی ‌که همواره علاقه‌مند خلبانی و هدایت فضاپیما هستند، یک شبیه‌ساز ساخته تا این تجربه را برای آن‌ها فراهم کند.

شرکت "اسپیس ایکس" برای افرادی ‌که همواره علاقه‌مند خلبانی و هدایت فضاپیما هستند، یک شبیه‌ساز ساخته تا این تجربه را برای آن‌ها فراهم کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، شرکت "اسپیس ایکس"(SpaceX) برای عملیات اتصال فضاپیما به "ایستگاه فضایی بین‌المللی" یک شبیه‌ساز ساخته که خیلی به کپسول "دراگون" شباهت دارد.

قرار است فضانوردان کپسول دراگون که ساخت شرکت اسپیس ایکس است، در تاریخ ۲۷ ماه مه در تست پرواز، همین فرآیند شبیه‌سازی شده را در دنیای واقعی تجربه کنند.

این شبیه‌ساز به کاربران اجازه می‌دهد با فرآیند کنترل خط اتصال واقعی که توسط فضانوردان ناسا استفاده می‌شود، آشنا شوند.

شبیه‌ساز کپسول دراگون، پارامترهایی از قبیل مسافت، چرخش و انحراف از مسیر را نشان می‌دهد.

در کنار این‌ها، اعدادی سبز رنگ هم در این شبیه‌ساز نمایش داده می‌شود که تصحیح‌های لازم برای رسیدن به ایستگاه فضایی را نشان می‌دهد.

شرکت "اسپیس ایکس" اعلام کرد: در این شبیه‌ساز، اتصال موفقیت‌آمیز دراگون به ایستگاه فضایی زمانی اتفاق می‌افتد که تمام اعداد نمایش گذاشته شده زیر ۰.۲ باشند.

این شرکت ادامه داد: در دنیای واقعی،  ماموریت‌های کپسول سرنشین‌دار دراگون به صورت خودکار به ایستگاه فضایی متصل و از آن جدا خواهد شد، ولی فضانوردان مستقر در فضاپیما می‌توانند در صورت نیاز، کنترل دستی فضاپیما را به دست گیرند.

ناسا و اسپیس‌ ایکس تصمیم دارند در تاریخ ۲۷ مه(هفتم خرداد)، فضانوردان آمریکایی را برای نخستین بار با یک فضاپیمای تجاری به فضا پرتاب کنند. در این برنامه، فضاپیمای "دراگون"، موشک "فالکون ۹" را به فضا خواهد برد تا عملکرد آن را در شرایط ضروری آزمایش کند.

البته ناسا و اسپیس‌ایکس به خاطر گسترش کروناویروس، شرایط جدیدی را برای اتاق‌های کنترل خود در نظر گرفته‌اند.

قرار است دو تن از فضانوردان ناسا یعنی "داگلاس جی. هارلی"(Douglas G. Hurley) و "روبرت ال. بهنکن"(Robert L. Behnken) اولین ماموریت کپسول دراگون را هدایت کنند.

اگر آزمایش پرواز دراگون در تاریخ ۲۷ ماه مه با موفقیت پیش رود، ماموریت دراگون بعدی با چهار فضانورد انجام خواهد شد.


نوشته شده در   پنجشنبه 25 ارديبهشت 1399  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode