ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 18 خرداد 1399
يکشنبه 18 خرداد 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 7 فروردين 1399     |     کد : 191736

شمار کرونا مثبت‌های آذربایجان شرقی به 1094 نفر رسید

مدیریت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست 89 نفر در استان آذربایجان شرقی مثبت اعلام شد و تعداد مبتلایان به یک هزار و 94 نفر رسید.

 مدیریت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست 89 نفر در استان آذربایجان شرقی مثبت اعلام شد و تعداد مبتلایان به یک هزار و 94 نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، روزبه رجایی، مدیریت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز امشب در گفت‌وگوی خبری زنده با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، نتیجه آزمایش ۸۹ مورد جدید کویید ۱۹ مثبت اعلام شد و مجموع  به یک هزار و ۹۴ نفر رسید.

وی با تاکید بر اینکه امروز فوتی هم وجود داشت، تصریح کرد: متاسفانه روند رو به گسترش در مبتلایان وجود دارد از این‌رو از حضور در تجمعات و تردد در سطح شهر اجتناب شود تا بتوان آن را کنترل کرد.

رجایی متذکر شد: تمام تلاش ما بر مقابله با تشدید ویروس است،  از این‌رو بهترین راه همان پیشگیری است که بهترین پیشگیری هم رعایت نکات بهداشت و عدم تجمع و ماندن در خانه است.

ویروس‌های کرونا (یا کروناویروس‌ها) خانواده‌ای از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می‌شود.

ویروس کووید ۱۹، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود. در ادامه به‌دلیل پر شدن کیسه‌های هوایی شُش‌ها از مایع میان‌بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی‌رسد و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد بود.


برچسب ها
نوشته شده در   پنجشنبه 7 فروردين 1399  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode