ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 17 فروردين 1399
يکشنبه 17 فروردين 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 7 دي 1398     |     کد : 190531

آیت الله جوادی آملی:

غربی‌ها نباید برای بشر تصمیم بگیرند، چون انسان را فانی می‌دانند

آیت الله جوادی آملی در دیدار جمعی از اعضای شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: غربی‌ها هرگز نمی‌توانند درباره بشر تصمیم بگیرند، چراکه در نگاه آنها انسان موجود فانی است.

آیت الله جوادی آملی در دیدار جمعی از اعضای شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: غربی‌ها هرگز نمی‌توانند درباره بشر تصمیم بگیرند، چراکه در نگاه آنها انسان موجود فانی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، جمعی از اعضای شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا با آیت الله جوادی آملی دیدار و گفتگو کردند.

آیت الله جوادی آملی در این دیدار پس از استماع گزارشی از فعالیت‌های شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی به ویژه در خصوص مشکلات پیوستن به کنوانسیون‌هایی بین المللی در حوزه کودکان و زنان، اظهار کرد: اصل اول این است که ما باید حرف خود را بزنیم و آنها به ما بپیوندند نه اینکه ما خواستار پیوستن به آنها باشیم.

وی ادامه داد: سخن قرآن کریم از همان ابتدا این بوده است که من جهانی ام! «لِیُظهِرَهُ عَلَی الدّینِ کُلِّهِ»، بر اساس این اصل هرگز نباید منتظر باشیم تا آنها ما را بپذیرند بلکه آنها باید بنشینند و ببینند ما چه می‌گوئیم، البته ما باید با تحقیق و تسلط بر منابع وحیانی خود، دستمان پر باشد و اصول خود را به صورت روشن و منطقی به آنها عرضه کنیم.

این استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: آنها باید بفهمند که آنکه بشر را آفرید باید برای بشر صحبت کند، اوست که بهتر از هر کسی صلاح و فلاح کودک و مادر را می‌داند در حالی که آنها بر اساس نفس خود برای بشر برنامه ریزی می‌کنند، آنها انسان را نشناختند و خیال می‌کنند که انسان بعد از مرگ می پوسد و تمام می‌شود حال آنکه دین انسان را موجودی ابدی می‌داند که با مرگ از پوست به در می‌آید نه اینکه بپوسد.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به نقش مهم و اساسی مادر در شکل گیری مسیر معنوی کودک تصریح داشتند: خط مشی مادر است که کودک را بهشتی می‌کند! تمام آنچه در دوران بارداری در رحم، به کودک می‌رسد از راه نفس مادر به کودک می‌رسد این غیر از وصل کردن سرم به بیمار است که موادی را وارد جسم او می‌کند، در رحم مادر بحث از انتقال از نفس مادر به نفس کودک است. بعد هم که به مدت دو سال دوران شیرخوارگی نوزاد است، این مدت تقریباً ۳۰ ماهه دوره بهشتی پروردن کودک توسط مادر است لذا فرمودند «الجنة تحت اقدام الأمّهات».

وی ابراز کرد: کار مادر انسان پروری است، رشد روحی به وساطت روح مادر به فرزند منتقل می‌شود و روح نه زمان دارد و نه زمین، نه تاریخ دارد و نه جغرافیا، یعنی روح مجرد است و موجود مجرد ثابت است نه ساکن و از این رو در بهشت هیچ خستگی برای روح معنا ندارد.

این مفسر قرآن تأکید کرد: غربی‌ها هرگز نمی‌توانند برای موضوعاتی همچون حقوق بشر، کودک و زن تصمیم بگیرند، چراکه در نگاه آنها انسان یک موجود فانی است و هیچ آینده‌ای برای او پس از مرگ وجود ندارد لذا تنها و تنها در محدوده زندگی مادی و بر اساس میل و هوس خود تصمیم می‌گیرند.


برچسب ها
نوشته شده در   شنبه 7 دي 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode