ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : جمعه 4 مهر 1399
جمعه 4 مهر 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 29 آبان 1398     |     کد : 190098

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی تأکید کرد:

ضرورت حفظ هویت و فرهنگ ملت‌ها/ تلاش بهاییت برای ضربه زدن به اسلام

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: مهم‌ترین مؤلفه فرهنگ یک ملت، حفظ هویت آن ملت است که در صورت حفظ هویت یک ملت، می‌توان فرهنگ آن ملت را نیز حفظ کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: مهم‌ترین مؤلفه فرهنگ یک ملت، حفظ هویت آن ملت است که در صورت حفظ هویت یک ملت، می‌توان فرهنگ آن ملت را نیز حفظ کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن شعبانی ظهر امروز در همایش بهاییت، ۲۰۰ سال خشونت، خیانت و خرافه فرقه‌گرایی، مهم‌ترین مؤلفه فرهنگ یک ملت را حفظ هویت آن ملت دانست و افزود: اگر توانسته‌ایم هویت یک ملت را حفظ کنیم می‌توانیم فرهنگ آن ملت را نیز حفظ کنیم.

وی ادامه داد: یکی از اساسی‌ترین مسائلی که می‌تواند به هویت یک ملت ضربه وارد کند، بحث ضعف حافظه تاریخی آن ملت است.

وی خاطرنشان کرد: هویت ملت‌ها شکل می‌گیرد اما اگر از آن محافظت نشود همانند پدیده‌های زنده، مورد لطمه قرار می‌گیرد.

شعبانی افزود: ضعف حافظه تاریخی یک ملت، آسیب‌پذیر است و اگر قوی نباشد، به‌طور یقین هویت ملت نیز حفظ نخواهد شد.

وی ادامه داد: به تعبیر رهبری بعد از گذشتن مدتی، جای حق و باطل تغییر پیدا می‌کند که این نتیجه‌ای به‌جز تحت‌الشعاع قرار دادن هویت ملت نخواهد داشت.

شعبانی بیان کرد: اگر سازمان تبلیغات اسلامی در دوره جدید، زیست‌بوم فرهنگی را وظیفه خود قرار داده، حتماً باید به مباحث هویتی نیز توجه کند که این همایش یکی از این مصادیق است.

وی افزود: امروزه حس نکردن فرقه بهاییت، به معنای عدم فعالیت و یا حضور آنان نیست چراکه دستگیرشدگان اغتشاشات، مربوط به این فرقه بوده است؛ در این راستا باید جبهه فرهنگی انقلاب به‌صورت مستدل، آنان را موردنقد قرار دهد.

شعبانی بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان یک سازمان فرهنگی موظف است از فرهنگ کشور صیانت کند که یکی از مصادیق این صیانت، شناختن و شناسایی فرقه‌های انحرافی به مردم و جامعه است که با اهداف خاصی شکل‌گرفته و درصدد هستند تا بر اصل انقلاب ناب اسلامی، تأثیر بگذارند.

وی افزود: فرقه بهاییت در ۲۰۰ سال گذشته به کمک استعمار انگلیس ایجاد و هدف آن، تحت تأثیر قرار دادن انقلاب ناب اسلامی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بیان کرد: بهاییت، فرقه‌ای است که اگر مواظبت نشود و به مردم تبیین نشود می‌تواند بخشی از جامعه که از آگاهی لازم برخوردار نیستند را تحت تأثیر قرار دهد.

شعبانی در پایان با تأکید بر اینکه مخاطبان ما افراد فرهیخته، معلمین و افرادی هستند که در بصیرت بخشی به افراد تأثیرگذار هستند گفت: در چندین کشور و استان، این همایش برگزارشده که استان آذربایجان شرقی جزو معدود استان‌هایی است که موفق گردید این همایش را با حضور اساتیدی از قم و با همکاری یکی از مؤسسات فعال شهر برگزار کند.


نوشته شده در   چهارشنبه 29 آبان 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode