ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : جمعه 13 تير 1399
جمعه 13 تير 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 27 آبان 1398     |     کد : 190065

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی

: جهاد کشاورزی نقشی در تعیین قیمت‌ محصولات ندارد

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی نقشی در تعیین قیمت‌ محصولات کشاورزی ندارد.

 نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی نقشی در تعیین قیمت‌ محصولات کشاورزی ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید رضا تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و رئیس شورای عالی زکات کشور عصر امروز یک شنبه در جمع خبرنگاران در تبریز ابراز داشت: آذربایجان شرقی استان توانمند و مهمی در زمینه کشاورزی است که باید از این پتانسیل به خوبی استفاده کرد.

رئیس شورای زکات کشور با بیان اینکه پول زکات مستقیماً به فقرا می‌رسد، افزود: ۶۰ درصد زکات به فقرا پرداخت می شود و ۴۰ درصد آن نیز صرف امور عمرانی و خدماتی می شود.

تقوی با اشاره به اینکه حتی در کمیته امداد حقوق افرادی که در زمینه زکات فعالیت می‌کنند، از محل زکات پرداخت نمی‌شود، افزود: در ۷ ماهه امسال ۲۳ میلیارد تومان در آذربایجان شرقی زکات پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۸۶ درصدی دارد.

وی ابراز داشت: این استان در بین سایر استان های کشور رتبه نخست افزایش میزان پرداخت زکات را دارد. این زکات در مجموع زکات مستحبی و واجبی است. برای تقویت زکات باید کشاورزی تقویت شود که این استان از مناطق مستعد در این زمینه است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته حدود ۵۰۰میلیارد تومان زکات در کشور جمع آوری شد ابراز داشت: با ظرفیت فعلی زکات، امکان فقرزدایی نیست و باید برنامه ریزی جدی و جدیدی در این راستا صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: مجموع تولیدات باغی و زراعی در کل کشور بیش از ۱۲۰ میلیون تن است که این رقم می تواند خیلی بیشتر از اینها باشد که باید کشاورزی سنتی جای خود را به کشاورزی علمی و نوین بدهد.

وی با تاکید بر اینکه در کشور فقط ۱۲ هزار هکتار کشت گلخانه ای داریم، گفت: این رقم باید به ۲۰۰ هزار هکتار برسد.

تقوی با بیان اینکه باید روی محصولات استراتژیک مانند گندم سرمایه گذاری کنیم، گفت: امسال عدم افزایش قیمت گندم باعث شد تا مردم ۶۰ درصد گندم های تولیدی را به سیلوها ندهند و این موضوع باعث شد تا بخش زیادی از گندم قاچاق شده و به قیمت بالایی در خارج از کشور به فروش برسد.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص راهکارهای کنترل قیمت محصولات کشاورزی گفت: متاسفانه قیمت را وزارت جهاد کشاورزی تعیین نمی کند و ما در این خصوص نقشی نداشته و قیمت محصولات در خارج از وزارتخانه جهاد کشاورزی تعیین می شود.


نوشته شده در   دوشنبه 27 آبان 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode