ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : جمعه 16 خرداد 1399
جمعه 16 خرداد 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 15 آبان 1398     |     کد : 189911

سرانجام عروس و دامادهای آنلاین به کجا می‌رسد؟

رئیس پلیس فتا البرز با اشاره به معایب و پیامدهای منفی چت روم‌ها گفت: یکی از مشکلات و آسیب‌های مربوط به این اتاق‌های گفت گوی مجازی افزایش دوستی‌ها و ازدواج‌های اینترنتی است که جوانان را تهدید کرده و اغلب به ازدواج‌های ناموفق می‌انجامد.

رئیس پلیس فتا البرز با اشاره به معایب و پیامدهای منفی چت روم‌ها گفت: یکی از مشکلات و آسیب‌های مربوط به این اتاق‌های گفت گوی مجازی افزایش دوستی‌ها و ازدواج‌های اینترنتی است که جوانان را تهدید کرده و اغلب به ازدواج‌های ناموفق می‌انجامد.

سرهنگ محمد اقبالی در خصوص محیط چت روم‌ها عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که امروز جامعه به آن دچار شده و در حال افزایش است دوستی‌ها و ازدواج های اینترنتی است و متأسفانه تعدادی از افراد با هدف فریب وارد محیط چت روم شده و از اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران سوء استفاده می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از پلیس البرز، وی افزود: افراد کلاهبردار با اهداف سوء و با نام کاربری و اطلاعات کذب و جذاب وارد این محیط شده و با هدف کلاهبرداری و برقراری ارتباط با سایرکاربران چت روم‌ها، اعتماد طرف مقابل را به دست آورده و با دستیابی به اطلاعات شخصی آنها، اقدام به اخاذی می‌کنند .

وی ادامه داد : یکی از جرائمی که امروزه در فضای مجازی رواج یافته و در این رابطه مبالغ بسیاری از از افراد  کلاهبرداری شده، ارسال پیامک‌های جعلی است که با موضوعات بسیار جذاب و اغوا کننده و در ایام و مناسبت‌های خاص به صورت انبوه برای هموطنان ارسال می‌شود.

این مقام انتظامی در خصوص امنیت رایانه‌های شخصی تصریح کرد: برای حساب‌های کاربری خود در رایانه شخصیتان، گذرواژه تعیین کرده و برای هر کاربر، یک حساب کاربری جداگانه ایجاد کنید.

سرهنگ اقبالی گفت: با توجه به این که امنیت حریم خصوصی بسیار مهم است ، باید به نوع ارتباطات توجه خاصی شده و تلاش شود امنیت را در تجهیزات و سیستم‌های مورد استفاده افزایش دهیم، دسترسی غیرمجاز به داده‌های رایانه‌ای یا مخابراتی و نشر اکاذیب و انتشار و فروش داده‌ها، نمونه‌هایی از مصادیق تجاوز به حریم خصوصی است که طبق قوانین جرایم رایانه‌ای کشور برای هر کدام مجازاتی تعریف شده است.

رئیس پلیس فتا استان البرز از کاربران فضای مجازی خواست از قرار دادن تصاویر خصوصی و خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی اجتناب کنند و در استفاده از شبکه‌های اجتماعی با انجام تنظیمات امنیتی ورود افراد غیر را به اطلاعات شخصی شان مسدود کنند.


نوشته شده در   چهارشنبه 15 آبان 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode