ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 4 اسفند 1398
يکشنبه 4 اسفند 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 13 مهر 1398     |     کد : 189560

پیاده‌روی اربعین بزرگترین کنگره عظیم جهان تشیع است

امام جمعه بناب با بیان اینکه اربعین کنگره بین‌المللی شیعه است، گفت: پیاده‌روی اربعین بزرگ‌ترین کنگره عظیم جهان تشیع است.

 امام جمعه بناب با بیان اینکه اربعین کنگره بین‌المللی شیعه است، گفت: پیاده‌روی اربعین بزرگ‌ترین کنگره عظیم جهان تشیع است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بناب، حجت الاسلام مصطفی باقری بنابی در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی جمعه شهرستان بناب با اشاره به هفته نیروی انتظامی و تجلیل از زحمات این نیرو اظهار کرد: نیروی انتظامی خدوم، شجاع و همیشه در سنگر در راستای تأمین آسایش و امنیت مردم 13 هزار شهید و 22 هزار جانباز تقدیم کرده است.

وی اذعان کرد: برای ایجاد نظم و امنیت در جامعه سه اصل آگاهی، پیشگیری و پیگیری مورد انتظار مردم قدرشناس از نیروهای فداکار انتظامی است.

خطیب جمعه شهرستان بناب با بیان اینکه مردم مؤمن کشورمان قدردان زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی این نیرو هستند؛ از زحمات و تلاش‌های فرماندهان و عوامل نیروی انتظامی شهرستان بناب بخاطر برقراری نظم و امنیت بصورت ویژه تشکر کرد.

باقری بنابی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه بناب با اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی(ع) اظهارکرد: یکی از شاخصه‌های معرفت و شناخت سیدالشهداء(ع) که مورد سفارش و تأکید اولیای دین نیز می‌باشد، زیارت تربت و قبر مطهر امام حسین(ع) است که این خصوصیت از اول خلقت بشر تا امروز سابقه نداشته است.

وی پیشاپیش اربعین حسینی(ع) به کاروان‌هایی که عازم زیارت عتبات عالیات هستند، توصیه کرد قدر و قیمت اعمال خود را داشته و فیوضاتی که در این زیارت کسب می‌کنند، از آن مراقبت کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب همچنین با تشریح ویژگی‌ها و اداب زیارت امام حسین(ع)تصریح کرد: هیچ زیارت و اعمال صالحی در طول عمر نمی‌تواند جای زیارت امام حسین(ع) را پر کند.

وی در ادامه خطبه‌ها امنیت، آسایش و عزت موجود جمهوری اسلامی در منطقه و کل جهان را مدیون و مرهون خون پاک شهدا و وارثان شهدا دانست و تأکید کرد: باید برای آن‌هایی که راه کربلا را برای ما فتح کردند، دعا کنیم.

امام جمعه بناب افزود: 8 سال فرزندان شما با صدام و صدامیان جنگیدند، شربت شهادت نوشیدند، از وجود خود گذشتند تا این پیروزی بزرگ را برای ما به ارمغان بیاورند.

باقری‌بنابی بیان کرد: هزاران صلوات و درود به روان پاک شهدا و سرداران جبهه مقاومت و مدافعان گمنام حرم و در رأس آنها حاج قاسم سلیمانی.

وی تصریح کرد: در زیارت عتبات عالیات نباید شهدا و سرداران جبهه مقاومت و مدافعان گمنام حرم فراموش شوند.

 امام جمعه بناب با بیان اینکه اربعین کنگره بین‌المللی شیعه است، گفت: پیاده‌روی اربعین بزرگ‌ترین کنگره عظیم جهان تشیع است.


نوشته شده در   شنبه 13 مهر 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode