ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 30 بهمن 1398
چهارشنبه 30 بهمن 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 25 شهريور 1398     |     کد : 189309

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی:

میزبانی ۳هزار و ۵۶۰ مکان مقدس از عزادران حسینی در آذربایجان شرقی

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی خبر داد:بیش از ۳هزارو ۵۶۰ مسجد،حسینیه و بقعه متبرکه آذربایجان شرقی در دهه اول محرم میزبان عاشقان و عزاداران سید و سالار شهیدان بودند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی خبر داد:بیش از ۳هزارو ۵۶۰ مسجد،حسینیه و بقعه متبرکه آذربایجان شرقی در دهه اول محرم میزبان عاشقان و عزاداران سید و سالار شهیدان بودند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سید شهاب الدین حسینی با تشریح برنامه های اداره کل اوقاف آذربایجان شرقی در دهه اول محرم با اعلام این خبر گفت : طبق برنامه ریزی ها و اقدامات انجام گرفته قبل از محرم، از چند روز مانده به محرم درب تمامی اماکن مقدس استان به روی عاشقان اهل بیت باز بود و نوای یا حسین و یا عباس در بیش از  ۳هزار و ۵۶۰ مسجد حسینیه و بقعه متبرکه آذربایجان شرقی طنین انداز شد .

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی افزود : از آنجایی که مساجد و امامزاده ها بهترین مکان برای عبادت و عزاداری هستند و اگر کسی هم اهل مسجد و عزاداری نباشد حداقل امامزادگان را بعنوان مأمنی برای خود انتخاب خواهد کرد،این در حالی است که بارها از طرف رهبر معظم انقلاب نیز برای برگزاری مراسمات در این اماکن و مسجد محور بودن برنامه ها مورد تاکید بوده و همه تلاش خود را کرده ایم تا با حمایت از هیات امنای مساجد و امامزاده ها این مکانها، اصلی ترین مأمن عاشقان در ماه محرم باشد .

دکتر حسینی ادامه داد:  در این ایام با برگزاری طرح شمیم حسینی برای اولین بار در استان حمایتهای مالی ویژه ای از محل نیات واقفان از هیاتهای مذهبی و مساجد انجام شد که در این راستا برای ۱۷۹ هیات و مسجد کمک هزینه برگزاری مراسمات عزاداری به مبلغ بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال تحویل شد.
مدیرکل اوقاف آذربایجان شرقی اعزام مبلغان دینی به مراسمات مختلف برای پاسخگویی به شبهات و سخنرانی ها از دیگر برنامه های این اداره است که در دهه اول محرم ۱۲ مبلغ اعزامی از قم و ۲۰ مبلغ دینی در مراسمات مختلف برای ترویج فرهنگ حسینی و تبیین اهداف عاشورا حضور پیدا کردند.

وی اطعام عزاداران حسینی را یکی از بیشترین و مهمترین نیتهای واقفان اعلام کرد و افزود : در دهه اول محرم از محل نیات واقفان بیش از ۳۰ هزار نفر از محل نیات واقفان خیر اندیش اطعام شدند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی با اشاره به برگزاری محافل قرآنی و اهمیت این محافل در دهه اول محرم گفت : در ۱۴ مسجد استان ۱۴ محفل قرآنی و انس با قرآن با توجه به هدف امام حسین (ع) دراحیای دین و قرآن در قیام خود در سطح استان برگزار شد.

مدیرکل اوقاف آذربایجان شرقی در پایان افزود : برنامه های ماه محرمی اوقاف و امور خیریه استان تا اربعین حسینی ادامه خواهد داشت و در اربعین هم با برپائی موکب اوقاف در کشور عراق از زائران حسینی پذیرایی خواهیم کرد.


نوشته شده در   دوشنبه 25 شهريور 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode