ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 30 بهمن 1398
چهارشنبه 30 بهمن 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 25 شهريور 1398     |     کد : 189305

رئیس حوزه‌های علمیه کشور:

ضرورت حفط اتحاد حوزه ودانشگاه/مردمی بودن ویژگی اصلی هر روحانی است

رئیس حوزه های علمیه کشور بر ضرورت حفط اتحاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد و گفت: اتحاد حوزه و دانشگاه باعث اعتلای کشورمان می شود.

رئیس حوزه های علمیه کشور بر ضرورت حفط اتحاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد و گفت: اتحاد حوزه و دانشگاه باعث اعتلای کشورمان می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آئین بزرگداشت سی و هشتمین سالروز شهادت دومین شهید محراب مسجد آیت الله شهید مدنی عصر امروز، در تبریز برگزار شد.

مدیر حوزه های علمیه کشور در حاشیه این آئین شهر تبریز را  یکی از ارکان اصلی فعالیت حوزه های علمیه در طول تاریخ خواند و گفت: عالمان تبریز و آذربایجان در ورق به ورق تاریخ، با نشستن بر کرسی های علم و معرفت حوزه های علمیه، خوش درخشیده اند.

آیت الله علیرضا اعرافی در ادامه شهیدان خطه آذربایجان را پرچم های برافراشته و سرافراز جهان اسلام خواند.

وی در بخش بعدی سخنانش، با اشاره به نقش درخشان حوزه های علمیه در طول تاریخ بیان کرد: ادعا بر ممنوعیت نقد حوزه های علمیه و روحانیت ادعای باطل است.

رئیس حوزه های علمیه سراسر کشور افزود: حوزه های علمیه در طول تاریخ بیش از هزار ساله شان مرکز تولید علم و پرورش انسان های بزرگ بوده است.

آیت الله عارفی ادامه داد: روحانیت و نهاد حوزه های علمیه، ریشه شناسنامه فرهنگی مسلمانان و غیرمسلمانان سراسر جهان هستند.

وی افزود:  پس از انقلاب اسلامی در نزدیک به ۱۰۰ کشور دنیا پرچم عاشورا به اهتزاز  در آمده است که این یکی از برکات خون پاک شهدا عاشوراست.

وی در ادامه حوزه های علمیه را از اصلی ترین مکاتب اخلاقی جامعه دانست و بر لزوم استمرار ترویج و الگو برداری از این مکاتب تاکید کرد.

مدیر حوزه های علمیه کشور در ادامه مردمی بودن را از اصلی ترین ویژگی هر روحانی دانست.

آیت الله اعرافی صبر و بردباری را یکی دیگر از ویژگی های افراد حوزوی خواند.

وی در ادامه شهید آیت الله مدنی را مردی با روح جهادی بالا خواند و گفت: شهید مدنی جزو کسانی بودند که در راه مجاهدت خستگی ناپذیر بوده و هیچگاه آرامش نداشتند.

مدیر حوزه های علمیه کشور همچنین در پایان با اشاره به تعدد شهدای تبریزی از ابتدای انقلاب اسلامی، گفت: آموزش و پرورش، حوزه علمیه تبریز، دانشگاه ها و... باید رشادت ها و آرمان های شهدا و علمای خطه آذربایجان را در ذهن جوانان تداعی کنند.


نوشته شده در   دوشنبه 25 شهريور 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode