ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 8 بهمن 1398
سه شنبه 8 بهمن 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 19 مرداد 1398     |     کد : 188904

چین:

مایل به همکاری با فرانسه جهت کاستن از تنش‌ها درباره ایران هستیم

وزیر خارجه چین روز جمعه در تماس تلفنی با یک مقام ارشد فرانسوی بر تمایل کشورش برای همکاری با پاریس جهت کاستن از تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای ایران تأکید کرد.


وزیر خارجه چین روز جمعه در تماس تلفنی با یک مقام ارشد فرانسوی بر تمایل کشورش برای همکاری با پاریس جهت کاستن از تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای ایران تأکید کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب :چین: مایل به همکاری با فرانسه جهت کاستن از تنش‌ها درباره ایران هستیم«وانگ یی»، وزیر خارجه چین در یک گفت‌وگوی تلفنی با «امانوئل بون»، مشاور ارشد «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه بر تمایل کشورش برای همکاری با پاریس جهت کاستن از تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای ایران تأکید کرد.

طبق گزارش «شینهوا»، وانگ‌ یی در جریان این تماس تلفنی با امانوئل بون گفت: «چین مایل به همکاری با فرانسه جهت جلوگیری از شدت گرفتن تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای ایران است.»

طبق این گزارش، وزیر خارجه چین حمایت خود را از آنچه به گفته او «میانجی‌گری‌های فرانسه» برای حل و فصل بن‌بست‌های ایجاد شده بر سر مسئله هسته‌ای ایران است اعلام کرده و گفته که پکن هم تلاش‌های زیادی برای نجات برجام انجام داده است.

 در چند روز گذشته ادعاها درباره «میانجی‌گری فرانسه» بین ایران و آمریکا به سوژه محافل رسانه‌ای تبدیل شده است. اخیراً برخی منابع خبری به نقل از منابع ناشناس ادعا کرده بودند امانوئل ماکرون از «حسن روحانی»، رئیس‌جمهور ایران برای شرکت در نشست گروه ۷ و دیدار با ترامپ دعوت کرده است.

فرانسه یک روز بعد از انتشار این ادعاها، آنها را تکذیب کرد، اما «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتی روز پنجشنبه (۱۷ مرداد) اعطای هر گونه نمایندگی به پاریس برای میانجی‌گری میان ایران و آمریکا را رد کرد.

او در توئیتر نوشت: «ایران گرفتار مشکلات جدی مالی است. آنها به شدت خواهان گفت‌وگو با آمریکا هستند ولی از طرف همه کسانی که ادعا می‌کنند نماینده ما هستند، از جمله رئیس‌جمهور فرانسه، ماکرون به آنها علامت‌های اشتباه داده می‌شود.»

وی اضافه کرد: «می‌دانم امانوئل همانند بقیه حسن نیت دارد، اما هیچ‌کس غیر از ایالات متحده به نمایندگی از ایالات متحده صحبت نمی‌کند. هیچ‌کس به هیچ شکل، روش یا نوع مجاز به نمایندگی ما نیست.»

وزارت خارجه فرانسه امروز به توئیت ترامپ واکنش نشان داد و اعلام کرد درباره مسائلی از این دست نیاز به اجازه ندارد و به صورت مستقل تصمیم می‌گیرد.


نوشته شده در   شنبه 19 مرداد 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode