ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : جمعه 1 آذر 1398
جمعه 1 آذر 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 17 تير 1398     |     کد : 188549

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی خبر داد

وجود بیش از 200 امام زاده(ع) در آذربایجان شرقی/ نقش بقاع متبرکه در معرفت‌افزایی و گسترش معنویت

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی با تاکید بر وجود 100 امام زاده(ع) فعال در استان، گفت: البته بطور کلی بیش از 200 امام زاده(ع) در استان وجود دارد که برخی از این امام زادگان در یک مکان واقع شده و برخی نیز زائر محلی دارند، اما حدود 100 مورد این امام زاده‌ها فعال بوده و از سایر نقاط نیز زائر دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی با تاکید بر وجود 100 امام زاده(ع) فعال در استان، گفت: البته بطور کلی بیش از 200 امام زاده(ع) در استان وجود دارد که برخی از این امام زادگان در یک مکان واقع شده و برخی نیز زائر محلی دارند، اما حدود 100 مورد این امام زاده‌ها فعال بوده و از سایر نقاط نیز زائر دارند.
 
حجت‌الاسلام علی مصایبی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی با اشاره به وجود پنج امام‌زاده(ع) شاخص در استان تشریح کرد: امام زاده سید اسماعیل(ع) میانه، سید حمزه(ع) تبریز، سید محمد(ع) نوجه مهر، سید محمد(ع) کججانی و امام زاده سید ابراهیم مراغه از جمله امام‌زادگان شاخص استان هستند.
 
وی با تاکید بر این‌که در راستای ارائه خدمات بهتر به زائران از چند سال پیش با کمک خیران و نذورات مردمی گام‌های مهمی در مرمت و نوسازی امامزادگان استان برداشته شده است، گفت: با کمک خیران، در ۱۰ امامزاده استان طرح جامع مرمتی در دست اجرا است.
 
وی با بیان این‌که طی چهار ساله اخیر امام‌زاده‌ای در استان نبوده که کار عمرانی جهت بهسازی آن انجام نگیرد، افزود: هزینه‌های عملیات عمرانی نیز از طریق کمک‌های مردمی، نذورات و همچنین وام‌هایی که از سازمان اوقاف دریافت می‌کنیم، تامین می‌شود، چرا که هیچ بودجه دولتی ندشته و به همین جهت عملیات عمرانی به تدریج انجام می‌گیرد.
 
مصایبی با تاکید بر این‌که عملیات عمرانی امام زاده شعیب(ع) و سید احمد(ع) جلفا تمام شده و همچنین سردری، ایوان و حیاط امام زاده سید محمد نوجه مهر نیز تکمیل شده است، بیان کرد: عملیات سفت‌کاری امام‌زاده سید جمال(ع) تبریز و تعمیرات امام‌زاده سیدمحمد تبریز نیز تمام شده و عملیات عمرانی همچنان در برخی از امام زادگان استان در حال انجام است.
 
وی با اشاره به ارائه خدمات اقامتی در برخی از بقاع متبرکه استان، اظهار کرد: امام زاده سید محمد نوجه مهر با 300 اتاق مهمان، امام زاده سید ابراهیم(ع) مراغه، امام زاده شعیب(ع) جلفا و امام زاده قاسم(ع) کلیبر از جمله بقاع متبرکه‌ای هستند که خدمات اقامتی نیز به زائران خود ارائه می‌دهند.
 
وی با بیان این‌که بقاع متبرکه‌ای که بصورت شبانه روزی زیارت کننده دارند، 24 ساعته باز هستند، افزود: اما امام زادگانی که زوار شبانه روزی ندارند، ساعت 23 شب بسته می‌شوند.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن دهه کرامت نیز گفت: روز شنبه و سه شنبه برنامه‌های شاخص و متنوعی در امام زاده سید محمد کججانی به همین مناسبت برگزار شده و همچنین در سالروز ولادت امام رضا(ع) نیز برنامه باشکوهی در امام زاده سید حمزه(ع) تبریز برگزار می‌شود.
 
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای تبدیل امامزادگان به قطب فرهنگی، افزود: بقاع متبرکه در معرفت‌افزایی و گسترش معنویت در جامعه نقش بسیار خوبی می‌توانند ایفا کنند که از این ظرفیت باید استفاده کرده و امام زادگان را به قطب فرهنگی تبدیل کنیم؛ تلاش‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان نیز در هیمن راستا است.


نوشته شده در   دوشنبه 17 تير 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode