ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : جمعه 31 خرداد 1398     |     کد : 188349

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی:

عمل به بیانیه گام دوم انقلاب یکی از مهمترین دغدغه های روزکشور است

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: عمل به بیانیه گام دوم انقلاب یکی از مهم ترین دغدغه های روز کشور است که با گذشت چندین ماه از صدور آن تاکنون فقط در سخنرانی ها باقی مانده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: عمل به بیانیه گام دوم انقلاب یکی از مهم ترین دغدغه های روز کشور است که با گذشت چندین ماه از صدور آن تاکنون فقط در سخنرانی ها باقی مانده است.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه فعالان دینی و فرهنگی آذربایجان شرقی ظهر امروز با حضور و سخرانی مدیرکل تبلیغات اسلامی این استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید شهاب الدین حسینی در این جلسه، با اشاره به دستور تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی در اول تیر ماه سال ۱۳۶۰، عمل به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های روز کشور دانست و عنوان کرد: متأسفانه، علی رغم گذشت چند ماه از صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، برخی افراد این منشور عملکردی را در شعارها و سخنرانی‌های خود محدود می‌کنند، علاوه بر این طبق نتایج نظرسنجی‌های صورت گرفته، تنها ۲۰ درصد افراد جامعه از صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی آگاهی دارند.

وی پرداخت به محتوای این بیانیه و گسترش آن را یکی از حساسیت‌های جامعه دانست و گفت: باید اجازه ندهیم، محتوای این بیانیه رو به فراموشی رفته و محدود به جلسات و سخنرانی‌ها شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه عنوان کرد: پس از مقدمه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، در قالب خود سازی، جامعه پردازی و تمدن سازی در جهت رسیدن به طلوع خورشید ولایت عظمی، که مخاطب آن عموم مردم و به ویژه جوانان است، بحث‌هایی مطرح می‌شود که رویکرد کلی آن در قالب؛ ارائه پیشینه‌ای از انقلاب اسلامی، ترسیم آینده انقلاب اسلامی و الزامات هفت گانه؛ که شامل الزامات تعالی علمی، عزت ملی، سبک زندگی و … است.

حسینی ادامه داد: علی رغم خطاب بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به عموم مردم، نقش دستگاه‌های متولی و به ویژه دستگاه‌های فرهنگی در عملی سازی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی انکار ناپذیر است.

وی افزود: تشکیل کارگروه‌هایی برای تقسیم وظایف در راستای عملی سازی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، باید جزو اولویت‌های متولیان فرهنگی باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در بخش بعدی سخنانش ابراز کرد: مشکلات فرهنگ اقتصاد در داخل کشور بیشتر از مشکلات خود اقتصاد است؛ به عنوان مثال صف‌های جلوی مغازه‌های شکر فروشی مربوط به بیماری‌هایی است که در پیکره فرهنگ اقتصاد است؛ که همه این بیماری‌ها می‌توانند به دست فعالان دینی – فرهنگی حل شود.

وی در ادامه سخنانش با تاکید بر لزوم زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عج) تاکید کرد: هر کس در وسع توان خود باید زمینه ساز ظهور حضرت مهدی (عج) باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه حجاب را مسئله‌ای اعتقادی دانست و عنوان کرد: کم کاری‌های فرهنگی در زمینه حجاب در سطح جامعه نمایان است.

وی افزود: فرهنگ سازی در زمینه حجاب باید جزو اولویت‌های مسئولین و دین مداران باشد؛ از طرفی تجمع محجبه‌های جامعه برای نشان دادن عفاف و حجاب در سطح جامعه کار پسندیده‌ای است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنانش معضل گسست نسل برای انتقال فرهنگ حجاب را از مهم‌ترین چالش‌های زمینه حجاب دانست و عنوان کرد: به عنوان مثال مادر محجبه ای را فرض کنید که نتوانسته فرهنگ حجاب و عقاید خود را به فرزند و خانواده خود منتقل کند؛ برای حل این معضل باید گفتمان‌هایی تشکیل شده و این مشکل ریشه یابی شود.

حجت الاسلام حسینی همچنین فصل تابستان را فرصتی برای گسترش فرهنگ حجاب خواند و اظهار کرد: در پایگاه‌های اوقات فراغت باید در کنار دیگر کلاس‌ها، کلاس‌های آموزش حجاب برای عموم جامعه از جمله کودکان برگزار شود.

وی در ادامه برگزاری کارگاه‌های تخصصی را از دیگر ارکان گسترش حجاب دانست و عنوان کرد: بسیاری از معضلات اجتماعی مانند طلاق، با مسئله حجاب در هم گره خورده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در پایان گفت: لازم است در کنار کلاس‌های آموزش بهداشت و درمان قبل از ازدواج، حداقل یک جلسه حجاب و صیانت از آن برگزار شود.


نوشته شده در   جمعه 31 خرداد 1398  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode