ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : جمعه 16 خرداد 1399
جمعه 16 خرداد 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : جمعه 17 خرداد 1398     |     کد : 188179

در خطبه های نماز جمعه تبریز عنوان شد؛

شکست آمریکا مقابل ایران/توزیع عادلانه ثروت هدف اقتصادمقاومتی

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به باخت آمریکا مقابل ایران گفت: آمریکا مقابل ایران به دست و پا افتاده است و برنامه های آنها با شکست روبه رو شده است.

 امام جمعه موقت تبریز با اشاره به باخت آمریکا مقابل ایران گفت: آمریکا مقابل ایران به دست و پا افتاده است و برنامه های آنها با شکست روبه رو شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت السلام مهدی عالی ظهر امروز جمعه در خطبه های نماز جمعه تبریز که با حضور پرشور و باشکوه مردم تبریز در مصلی اعظم این شهر برگزار شد اظهار داشت: انسان باید به واجبات اقتصادی خود توجه کند، اسراف در امور در شان مسلمانان نیست.

وی با بیان اینکه نباید بیش ازنیاز متعارف هزینه کرد، گفت: حتی بخشندگی بیش ازحد نیزنوعی اسراف است. اولین شرط دارایی حلال درآمد حلال است.

ارزش انسان به کمالات اوست نه مال و ثروت

عالی با تاکید بر اینکه هر رزق و روزی که ازراه حلال نباشد در راه خدا هم هزینه نخواهد شد، گفت: ثروت مطلوب از راه حلال و در راه حلال به دست می آید.

امام جمعه موقت تبریز با تاکید بر اینکه ارزش انسان به کمالات اوست نه مال و ثروت، گفت: انسان مالک اموال خود است اما به این معنی نیست که در هر جایی که دلش خواست خرج کند و خودسرانه عمل کند، دین اسلام برای اموال انسان حدی معین کرده است.

وی افزود: اموال انسان خمس دارد و اگر به حدی برسد زکات هم واجب می شود. انسان باید در مخارج خود میانه روی کرده و از اسراف پرهیز کند. حتی در کارهای خیر هم اگر فقط برای دیگران خرج کند و برای خود و خانوادش خرج نکند، اسراف کرده است.

عالی ابراز داشت: جایگاه نماز جمعه و جماعت این است که مشکلات جامعه مطرح شود.

امام خمینی (ره) اسلام را دوباره احیا کردند

امام جمعه موقت تبریز اظهار داشت: امام خمینی (ره) اسلام را دوباره احیا کردند. عظمت امام این بود که شرق و غرب را نابود کرد. امام باعث شد گفتمان مهدویت باز شود، ایشان بر گردن همه شیعیان حق دارد. دلیل این جایگاه امام، خدا محوری ایشان بود. امام راحل با این توحید و دم خدایی، سیلی محکم به آمریکا زدند و آمریکا را رسوا کردند.

وی ادامه داد: امام راحل، امام پابرهنگان و کارگران بودند نه امام اشرافی گر. ایشان گفتند یک موی کوخ نشینان را با کاخ نشینان عوض نمی کنم.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در زمان مذاکرات هسته ای گفتند من به آمریکا خوش بین نیستم ولی آقایان گوش ندادند و امروز هم می فرمایند من به اروپایی ها هم اعتماد ندارم و سگ زرد برادر شغال است.

مسئولان فریب غربی ها را نخورند

وی گفت: مبادا فریب حرف غرب را بخوریم. تنها راه پیروزی، استقامت و مقاومت است اما با زندگی اشرافی نمی توان مقاومت کرد.

عالی سپس به اهمیت اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور نیز تاکید کرد و گفت: توزیع عادلانه ثروت هدف اصلی در اقتصاد مقاومتی است.


نوشته شده در   جمعه 17 خرداد 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode