ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 24 شهريور 1398
يکشنبه 24 شهريور 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 31 ارديبهشت 1398     |     کد : 187949

چرا نباید از چینی ها پول قرض بگیرید؟! / راهکار عجیب دولت چین برای مبارزه با بدهکارها

اگر قصد سکونت در چین را دارید باید پیش از سفر به این کشور از یک موضوع مهم مطلع باشید.


اگر قصد سکونت در چین را دارید باید پیش از سفر به این کشور از یک موضوع مهم مطلع باشید. در این کشور بدهکارها روزگاری سخت دارند و بر اساس طرح و سیستم اعتبار اجتماعی از طریق تلفن های هوشمند ردیابی می شوند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب:اگر قصد سکونت در چین را دارید باید پیش از سفر به این کشور از یک موضوع مهم مطلع باشید. در این کشور بدهکارها روزگاری سخت دارند و بر اساس طرح و سیستم اعتبار اجتماعی از طریق تلفن های هوشمند ردیابی می شوند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، در چین اگر قصد تماس با یک فرد بدهکار را داشته باشید ابتدا یک پیام از پیش ضبط شده را به جای زنگ خواهید شنید. این پیام از پیش تعیین شده حاوی یک هشدار است که کاربران می گوید بهتر است به فرد مذکور پول قرض ندهند چون بد حساب است.

در حال حاضر چین یک لیست سیاه را در سراسر کشور اعمال می کند که شامل اسامی و اطلاعات شخصی افرادی است که توسط دادگاه ها به سبب عدم پرداخت پول، تحت فشارند. این برنامه به عنوان "laolai" شناخته شده است.بر اساس این برنامه عجیب، برخی از اپراتورهای تلفن همراه در چین زنگ های ویژه ای را برای هشدار دادن به افرادی که با بدهکارها تماس می گیرند در نظر گرفته اند.

این برنامه درواقع  بخشی از مبارزات گسترده تر چینی ها برای اصلاح رفتار شهروندان است. این کشور "سیستم اعتباری اجتماعی" را اجرا می کند که هدف آن پیگیری، پاداش و مجازات افراد در قبال رفتار آنها است.کشور چین به طور سنتی بر صرفه جویی تأکید می کند و قرض گرفتن پول را تابو کرده است. بر همین اساس نیز از از تکنولوژی برای اصلاح رفتار بدهکاران استفاده کرده است.

جالب است بدانید این سیستم هشدار از سال 2017 فعال است ولی اکنون به شکل گسترده تری در حال استفاده است. طبق گفته پن ژینگجون یک کارمند دادگاه عالی چین،  تمام شماره تلفن های ثبت شده به نام laolai تا زمان پرداخت همه بدهی های کاربران در سیستم باقی می مانند.

پیش از این و در ماه فوریه سال گذشته میلادی نیز چین بیش از 17 میلیون نفر را به علت بدهی از خرید بلیط هواپیما  و 5.5 میلیون را از خرید بلیط قطار محروم کرده بود.


نوشته شده در   سه شنبه 31 ارديبهشت 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode