ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 14 تير 1399
شنبه 14 تير 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 30 ارديبهشت 1398     |     کد : 187936

زندگی ما در پنج میلیارد سال آینده چگونه خواهد بود؟

حدود پنج میلیارد سال آینده خورشید دگرگون خواهد شد؛ در آن زمان میزان حرارت آن به شدت افزایش می‌یابد و به دلیل نزدیکی زمین به خورشید امکان سوزانده شدن زمین و از بین رفتن حیات در آن به وجود می‌آید. این زمان برای انسان‌های امروزی بسیار طولانی است...

حدود پنج میلیارد سال آینده خورشید دگرگون خواهد شد؛ در آن زمان میزان حرارت آن به شدت افزایش می‌یابد و به دلیل نزدیکی زمین به خورشید امکان سوزانده شدن زمین و از بین رفتن حیات در آن به وجود می‌آید. این زمان برای انسان‌های امروزی بسیار طولانی است، اما برای بقای زندگی انسان در آینده در فضا باید برنامه ریزی‌های خوبی انجام شود اگر بخواهند از نابودی کیهان فرار کنند.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ از جمله گزینه‌های پیش روی انسان در آن زمان، سفر به سایر سیاره‌های منظومه شمسی یا حتی سفر به سایر کهکشان هاست.


برخی دیگر از کارشناسان نیز اعتقاد دارند با انجام برنامه ریزی می‌توان مدار کره زمین را دگرگون کرد تا افزایش حجم خورشید و گرمای آن باعث آسیب به کره زمین نشود و حتی در زمان انفجار خورشید کره زمین آسیبی نبیند.

کارشناسان اعتقاد دارند فناوری سفر‌های فضایی احتمالاً تا پنج میلیارد سال آینده پیشرفت بسیار زیادی خواهد کرد و دانشمندان در آن زمان راهکار‌های جدیدی برای مقابله با نابودی حیات در کره زمین پیدا می‌کنند.

برای دور کردن کره زمین به ابعاد مداری مشابه سیاره مریخ دانشمندان باید با استفاده از سفینه فضایی فوق پیشرفته‌ای مانندفالکون امروزی شرکت اسپیس ایکس، به میزان ۸۵ درصد از جرم سیاره را به ساخت موشک اختصاص دهد تا با روش شدن این موشک‌ها سیاره جابه جا شود.

یکی دیگر از نظریه‌هایی که مصداق علمی ندارد استفاده از انفجار بمب اتمی یا انفجار سیارک در اطراف زمین یا استفاده از انفجار ماهواره‌ها در مدار کره زمین است که در اثرموج انفجار کره زمین حرکت کند که از نظر محققان پایه علمی ندارد.

کارشناسان اعتقاد دارند مناسب‌ترین راهکار درآن زمان برای بقای زندگی انسان‌ها زندگی در سیاره‌های دیگر و به عبارتی یافت خانه‌ای جدید در فضا خواهد بود./باشگاه خبرنگاران


نوشته شده در   دوشنبه 30 ارديبهشت 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode