ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 24 شهريور 1398
يکشنبه 24 شهريور 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : يکشنبه 29 ارديبهشت 1398     |     کد : 187928

مدیرگروه بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد

اجرای طرح خود اظهاری فشار خون از 18 خرداد ماه در آذربایجان شرقی

مدیرگروه بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز از اجرای طرح خود اظهاری فشار خون از 18 خرداد ماه خبر داد و گفت: این سامانه برای غربالگری افراد بالای 30 سال طراحی شده و امکان وارد کردن اطلاعات پس از کنترل فشار خون توسط خود افراد نیز وجود دارد.


مدیرگروه بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز از اجرای طرح خود اظهاری فشار خون از 18 خرداد ماه  خبر داد و گفت: این سامانه برای غربالگری افراد بالای 30 سال طراحی شده و امکان وارد کردن اطلاعات پس از کنترل فشار خون توسط خود افراد نیز وجود دارد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، جبرئیل شعربافی در نشست خبری طرح بسیج ملی کنترل فشار خون با بیان این مطلب اظهار کرد: مشمولان می‎توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی salamat.jov.ir شماره ملی، شماره موبایل و تاریخ تولدشان را وارد سامانه کرده و عدد فشار خونشان را پس از کنترل در سیستم ثبت کنند.
 
وی ادامه داد: در صورت بالا بودن فشار خون، سامانه از شما می‎خواهد تا فشار خونتان را برای بار دوم نیز کنترل و وارد کنید و در صورت مشکوک بودن فرد به ابتلا به فشار خون بالا، پیامکی مبنی بر مراجعه به مراکز بهداشتی-درمانی برای کنترل بیماری ارسال و اطلاعات وارد شده به اطلاعات پرونده سلامت افراد، اضافه می‎شود.
 
وی گفت: برپایی کمپین‌های مختلف مانند کمپین نمک را از سر سفره جمع کنیم از جمله اقدامات انجام شده برای کنترل بیماری‎های غیرواگیر مورد تاکید سازمان بهداشت جهانی است.
 
عباسعلی درستی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در ادامه این جلسه از اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در تمامی واحدهای دانشگاهی اعم از بیمارستان‌ها و مراکز بعداشتی و درمانی خبر داد و گفت: با توجه به این که دیابت و فشار خون از علل اصلی مرگ و میر به شمار می‎آیند، غربالگری مبتلایان و کنترل این بیماری‌ها اهمیت زیادی دارد.
 
وی متذکر شد: افراد شناسایی شده هر یک ماه توسط بهورزها و مراقبان سلامت و هر سه ماه یک بار توسط پزشک متخصص کنترل می‎شوند.

 


برچسب ها
نوشته شده در   يکشنبه 29 ارديبهشت 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode