ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 3 شهريور 1398
يکشنبه 3 شهريور 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : جمعه 20 ارديبهشت 1398     |     کد : 187810

در خطبه‌های نماز جمعه تبریز عنوان شد؛

ضرورت حمایت از فقرا در ماه رمضان/ برجام توافق برد- باخت نمی شود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت حمایت از فقرا و نیازمندان در ماه مبارک رمضان گفت: باید در این ماه به صورت ویژه ای به فکر فقرا و نیازمندان باشیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت حمایت از فقرا و نیازمندان در ماه مبارک رمضان گفت: باید در این ماه به صورت ویژه ای به فکر فقرا و نیازمندان باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم ظهر امروز جمعه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز که با حضور پرشور و باشکوه مردم در مصلی اعظم امام خمینی این شهر برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان ابراز داشت: باید در ماه مبارک رمضان از خرج‌های اضافی پرهیز کنیم و از نیازمندان حمایت کرده و در جشن‌های گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد شرکت کنیم.

وی با بیان اینکه هفته آینده جشن گلریزان برگزار می‌شود افزود: امیدواریم با پرهیز از هزینه‌های اضافی پدران در بند را به سفره‌های گرم افطاری خانواده‌شان برسانیم.

آل هاشم با تاکید بر اینکه باید در ماه مبارک رمضان صدقه دهیم، ادامه داد: باید در محل کار و در بازار و خانه صندوق‌های خیریه‌ای ایجاد شود و در آنها از نیازمندان حمایت کنیم. البته صندوق صدقات کمیته امداد و مستمندان نیز وجود دارد تا پول‌ها به دست نیازمندان برسد.

وی با اشاره به برگزاری مراسم‌های افطاری با پول بیت المال گفت: افطاری با بودجه دولتی حرام است و باید ادارات از دادن افطاری خودداری کنند.

قرآن به برکت انقلاب اسلامی از مهجوریت درآمد

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه در ماه مبارک رمضان باید بیش از پیش با قرآن کریم انس پیدا کنیم، گفت: همه به قرآن احتیاج داریم و این شامل جامعه بشریت هم می‌شود و این قرآن است که با استکبار، ظلم و طغیان، طاغوت، قدرت شیطانی مقابله می‌کند. در این ماه باید بیشتر قرآن خواند، چراکه هر کسی در ماه مبارک رمضان یک آیه قرآن بخواند، همانند فردی است که در غیر ماه مبارک رمضان قرآن را ختم می‌کند.

آل هاشم افزود: باید عامل به قرآن باشیم، حفظ و یا خواندن قرآن کافی نیست و باید آن را درک کرده و به آیات آن عمل کرد. بدون شک به برکت انقلاب اسلامی، قرآن کریم از مهجوریت خارج شد.

تقدیر امام جمعه تبریز از هواداران تیم تراکتورسازی

وی سپس با تقدیر از هواداران تیم تراکتورسازی تبریز گفت: هواداران تراکتورسازی در بازی گذشته مقابل پرسپولیس تهران اخلاق اسلامی و ورزشی را رعایت کردند و من از آنها تشکر می‌کنم و برای تیم محبوب تراکتورسازی از خداوند آرزوی موفقیت و پیروزی می‌کنم.

نماینده ولی فقیه در استان سپس در خصوص برخی شایعات برای انتصاب یک مدیر در تبریز گفت: بنده در عزل و نصب هیچ دخالتی ندارم ولی نظارت دارم. یک فرد را به یک جایی منصوب می‌کنند و می‌گویند که آل‌هاشم گفته و سفارش کرده است. هر کسی در هر جا به سختی می‌افتد مدعی می‌شود که آل هاشم سفارش کرده است.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه من روی کار مدیران نظارت خواهم کرد، گفت: مدیری که در راه درست را رفته و کار درست باشد، بدون شک مورد حمایت بنده است.

آتش نشانی تبریز کمبودهایی دارد که باید برطرف شود

وی با اشاره به آتش سوزی در بازار تبریز گفت: کمبود امکانات و تجهیزات موجب می‌شود تا مهار آتش طولانی شود و از شهرداری و شورا می‌خواهیم نسبت به بروز کردن تجهیزات تلاش کنند.

آل هاشم با بیان اینکه به پله‌های آتش نشانی با ارتفاع بلند نیاز داریم، گفت: گسترش زیرساخت‌ها از جمله مانیتورینگ نیز ضروری است، از طریق مانیتورینگ نظارت و کنترل افزایش می‌یابد و با کنترل مرکزی می‌توان تجهیزات و امکانات را افزایش داد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه باید مسئولان و شرکت‌های بیمه برای رفع خسارت‌های بازاریان تلاش کنند، گفت: البته باید از آتش نشانان نیز تشکر کنم، آتش‌نشانان با دل دریایی به دل آتش زده و تاریخ فاخر را از شعله‌های خشمگین نجات دادند. فداکاری آتش‌نشانان کمتر از فداکاری آتش‌سوزی‌های گسترده نیست چراکه دسترسی به نقاط مختلف بازار سخت است.

وی از تلاش نیروهای امدادی، سپاه، ارتش و ستاد بحران و شهرداری نیز تشکر کرد و گفت: آتش در کمتر از ۵ ساعت خاموش شد و البته باید در این بین بازاریان نیز اقداماتی انجام دهند تا شاهد وقوع چنین حوادثی نباشیم.

آل هاشم با بیان اینکه باید نگهبانانی در نقاط مختلف بازار گذاشته شود، گفت: مشخص نیست که این آتش از کی شعله‌ور شده بود و اگر نگهبان مستقر بود حتماً زودتر اعلام می‌کرد و خسارت‌ها به این میزان نمی‌شد.

کشورهای باقیمانده در برجام حسن نیت خود را ثابت کنند

وی با اشاره به سالگرد خروج یک جانبه و نامشروع آمریکا از توافق بین‌المللی برجام گفت: در هر زمان که خواسته ما تأمین می‌شود ما نیز به همان میزان اجرای تعهدات متوقف شده را از سر خواهیم گرفت. در ۱۸ اردیبهشت ماه سال گذشته ترامپ به صورت یک جانبه از برجام خارج شد و سپس رئیس جمهور ایران نامه‌ای به سفرای کشورهای عضو برجام شامل آلمان، انگلیس، چین، روسیه و فرانسه ارسال کرد که در این نامه تصمیم شورای عالی امنیت کشور مبنی بر اجرای تعهدات برخی ذیل برجام به اطلاع سران کشورهای رسانده شد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه حالا نوبت کشورهای باقیمانده در برجام است که حسن نیت خود را ثابت کنند، گفت: براساس شورای عالی امنیت کشور، ایران برخی اقدامات در توافق برجام را متوقف می‌کند همچنین طبق این بیانیه کشورمان خود را متعهد به رعایت و نگهداری ذخایر اورانیوم غنی شده و آب سنگین نمی‌داند و مهلت ۶۰ روزه به کشورهای باقیمانده در برجام برای اجرای تعهدات خود به ویژه در حوزه‌های بانکی و نفتی داده شده است.

ایران در زمین آمریکا بازی نکرد

وی با اشاره به اینکه ایران در دام آمریکا نیفتاد، افزود: ما در زمین آمریکا بازی نکردیم و اروپایی‌ها که در حالت زبانی مواضع خوبی داشتند ولی در عمل و در حوزه‌های اقتصادی ناتوان ظاهر شدند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه سیاست ما تعهد در برابر تعهد و اقدام در برابر اقدام است، گفت: آمریکا می‌خواست تا با خروج از برجام، ایران را وادار کند تا ایران هم از برجام خارج شود و بلافاصله پرونده را به شورای امنیت ببرد تا بار را از دوش آمریکا برداشته و فشار بر ایران را افزایش دهد ولی موفق نشدند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه ما از برجام خارج نشده‌ایم ادامه داد: اجازه نمی‌دهیم برجام به توافق برد- باخت تبدیل شود و باید برجام یا بُرد- بُرد باشد یا باخت- باخت و نمی‌شود در این بین آمریکا به اهدافش برسد.

وی با اشاره به تجاوز دو روزه رژیم صهیونیستی به غزه و پیروزی محور مقاومت گفت: پیروزی نهایی برای اسلام است و اگرچه این تجاوزهای وحشیانه به زیرساخت‌ها و مناطق مسکونی و شهرهای فلسطینی در نوار غزه آسیب رساند ولی نکته قابل توجه در این حمله این بود که گروه‌های مقاومت در مقابل این تجاوزها دست بسته نبوده و مناطق صهیونیستی را با صدها موشک مورد حمله قرار دادند.


نوشته شده در   جمعه 20 ارديبهشت 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode