ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : دوشنبه 30 ارديبهشت 1398
دوشنبه 30 ارديبهشت 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : جمعه 17 اسفند 1397     |     کد : 187023

امام جمعه موقت تبریز:

مامور شهرداری حق ندارد فردی را زده یا تصرف اموال داشته باشد/ برخورد مناسب شهرداری با سدمعبرکنندگان

امام جمعه موقت تبریز گفت: هیچ مامور شهرداری حق ندارد تا فردی را بزند و تصرف اموال داشته باشد و اگر چنین اتفاقی رخ دهد از دادستان قوه قضائیه خواهشمندیم تا رسیدگی کند.

 امام جمعه موقت تبریز گفت: هیچ مامور شهرداری حق ندارد تا فردی را بزند و تصرف اموال داشته باشد و اگر چنین اتفاقی رخ دهد از دادستان قوه قضائیه خواهشمندیم تا رسیدگی کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین علی عالی امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز با اشاره به صحبت‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تیر ماه ۱۳۹۷ در دیدار هیات دولت، اظهار کرد: ایشان با انتقاد از گره‌زدن مشکلات اقتصادی کشور به اموری که خارج از اختیار کشور خودمان است مانند برجام و بسته اروپایی، چنین کاری را خلاف منافع کشور دانستند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب به صراحت حجت را بر همه تمام کرده و فرمودند که کار را در محدوده‌ی مقدورات کشور با جدّیّت دنبال کنید؛ منتظر این و آن نباشید. ما یک روز مشکل اقتصادی کشور را موکول کردیم به برجام، [امّا] برجام نتوانست مشکل اقتصادی کشور ما را برطرف کند و به ما کمک قابل توجّهی بکند و نتیجه این شد که مردم نسبت به برجام شرطی شدند، وقتی آن بابا می‌خواهد از برجام خارج بشود، تا مدّتی که او می‌گوید خارج میشوم، ما همین‌طور دچار تلاطم در بازار خواهیم بود؛ ما شرطی شده‌ایم دیگر، مردم را ما شرطی کرده‌ایم. حالا هم «بسته‌ی اروپایی»؛ مردم را درباره‌ی بسته‌ اروپایی شرطی نکنید.

عالی در ادامه اشاره به سخنان رهبری تاکید کرد: معظم‌له فرمودند، البتّه اروپایی‌ها مجبور و ناچارند، چشمشان چهارتا! باید بگویند چگونه خواهند توانست از منافع ما دفاع کنند -که اسمش همان بسته است- امّا این را جزو موضوعات اصلی کشور قرار ندهید؛ بسته‌ اروپایی بیاید، نیاید. ما کارهایی در کشور داریم، مقدوراتی در کشور داریم، این مقدورات باید تحقّق پیدا کند؛ دنبال این مقدورات بروید؛ گره نزنید بهبود اقتصاد کشور را به چیزی که از اختیار ما خارج است.

وی تاکید کرد: از قدیم گفته‌اند که سگ زرد برادر شغال است و اروپا از ترامپ هم بی‌شرف‌تر است و اگر بتواند از آمریکا نیز رفتار بدتری نسبت به ایران خواهند داشت از این‌رو  باید در این راه به اقتصاد خود اتکا کنیم و نگاه به بیرون نداشته باشیم.

عالی در اعلام مناسبت‌های تقویمی هفته به حلول ماه مبارک رجب اشاره کرد، گفت: امیدوارم این ماه ذخیره معنوی برای مومنان باشد و از حیث مادی و معنوی باعث پیشرفت جامعه شود.

وی در ادامه به میلاد امام محمدباقر(ع) در اول رجب اشاره کرد و گفت: این امام بزرگوار بعد از اختناق‌های زیادی در تداوم جهاد خود تلاش کرد و پایه‌گذار مکاتب شیعی، کادرسازی و تربیت نیروهای بزرگ و نامی بود که همه آنها یادگاران تلاش علمی امام محمدباقر(ع) است و به عبارتی اگر ایشان نبود فقه و دین اسلام باقی نمی‌ماند.

امام جمعه موقت تبریز به انتساب جدید در قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: این انتخاب یک گزینه صحیح و انتخاب بجا از جانب رهبر معظم انقلاب بود چراکه برای اولین بار فردی از بدنه خود قوه قضائیه برای ریاست قوه قضائیه انتخاب شد و دلیل دیگر سابقه درخشان این نیروی ارزشی در قوه قضائیه است و امیدواریم در راستای تحول گام دوم انقلاب در همه قوه‌ها برای عدالت‌محوری و تحقق شعار انقلاب و منویات رهبری شاهد تحولاتی موثر باشیم.

وی به هفته احسان و نیکوکاری اشاره کرد و گفت: افرادی که دست‌شان به دهان‌شان می‌رسد در حد توان خود دست نیازمندان را بگیرند.

خطیب نماز جمعه تبریز ادامه داد: در هفته احسان و نیکوکار با کمیته امداد امام خمینی‌(ره) همکاری کنیم چراکه خود امام محمدباقر(ع) فرموده‌اند که همه در قبال اقوام و همسایه نیازمند مسوولیت داریم.

وی با استناد به فرمایش رسول اکرم(ص) مبنی بر اینکه بهترین مردم افرادی هستند که به مردم خیر بیشتری دارند، گفت: هفته احسان و نیکوکاری محل بروز و ظهور این خیر طبق سفارش ایشان است.


هیچ‌گاه دین با شادی و سرور مخالف نیست

عالی در ادامه به تاریخچه چهارشنبه‌سوری اشاره کرد و گفت: من با تاریخچه این کاری نداریم و در مجموع هیچ‌گاه دین با شادی و سرور مخالف نیست ولی شادیی باعث لهو و لعب، آسیب به خود فرد و دیگران که باعث قطع عضو و سقط جنین زنان حامله می‌شود، پذیرفته نیست.

وی ادامه داد: دقت کنیم تا شادی‌های چند لحظه‌ای باعث پُر شدن بیمارستان‌ها و یک عمر پشیمانی نشود.

امام جمعه موقت تبریز به بیکاری‌ها و تعطیلی برخی کارخانه‌ها اشاره کرد و گفت: از شهردار می خواهیم تا در این چند روز برخوردی با دستفروشان نداشته باشند چراکه آنها نیازمند هستند و اگر نیاز نداشتند دست به دستفروشی نمی‌زدند پس مراعات همه را در آخرین‌ روزهای سال بکنیم.

وی متذکر شد: هیچ مامور شهرداری حق ندارد تا فردی را بزند و تصرف اموال داشته باشد و اگر چنین اتفاقی رخ دهد از دادستان و قوه قضائیه خواهشمندیم تا رسیدگی کند.

عالی ادامه داد: از شهردار خواهشمندیم تا به ماموران خود دستور دهد تا رفتار مناسب‌تری با سدمعبرکنندگان داشته باشند و اگر مشکلی هم بود با رفتار صحیح و قانونی برخورد کنند چراکه فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی در رابطه با برخورد نامناسب ماموران شهرداری کاری جز هتک حرمت  چیز دیگری به دنبال ندارد.

امام جمعه موقت تبریز با تاکید بر اینکه اسفند ماه یادآور عملیات‌های بزرگ دفاع مقدس است، گفت: یاد آنها فرهنگ جهاد و شهادت و روحیه جهاد را ترویج می‌دهد به طوریکه پیامبر اکرم فرموده‌اند که هر کسی دارای روحیه جهاد نباشد، دچار نفاق می‌شود.

وی افزود: بنده در عملیات بدر حضور داشتم و درود بر روح شهید بزرگ آقا مهدی باکری می‌فرستم که چه جهادی عمل می‌کردند.

عالی گفت: طبق گفته‌های سردار سلیمانی رفتار فرماندهان هشت سال دفاع مقدس از نوع هدایت نبود بلکه از نوع امامت بود چراکه خودشان پیشرو بوده و نیرو پشت سر آنها حرکت می‌کرد.

وی در پایان به صرفه‌جویی در مصرف آب اشاره کرد و گفت: در خانه‌های تکانی در رابطه با مصرف آب دقت کنیم و دچار اسراف نباشیم چراکه کشور ما از جمله کشورهای کم آب است و امیدواریم خانواده‌ها دقت کنند.


نوشته شده در   جمعه 17 اسفند 1397  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode