ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 12 اسفند 1399
سه شنبه 12 اسفند 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 27 دي 1397     |     کد : 186390

جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ ـ ورزشگاه آل مکتوم دوبی؛

ایران ۰ - ۰ عراق / صعود ایران به عنوان صدرنشین گروه D/ چهارسال گذشت و بازهم داور!

سومین بازی تیم ملی کشورمان در مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا در گروه D با تساوی به پایان رسید تا دو تیم ایران و عراق صعود خود را از این گروه قطعی کنند.

سومین بازی تیم ملی کشورمان در مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا در گروه D با تساوی به پایان رسید تا دو تیم ایران و عراق صعود خود را از این گروه قطعی کنند. تیم ملی کشورمان که پیش از این با دو پیروزی برابر یمن و ویتنام و زدن هفت گل صعود خود را قطعی کرده بود امروز هم برای کسب صدرنشینی و هم برای گرفتن انتقام بازی قبلی با عراق در جام ملت‌های قبلی به میدان رفته بود اما سرانجام در یک بازی پرفشار و کمی پر برخورد به مدد لطف داور ازبکستانی به تساوی رضایت داد. 

به گزارش تابناک، دو تیم ملی ایران و عراق آخرین بار چهار سال پیش در جام ملت‌های ۲۰۱۵ استرالیا برابر هم قرار گرفته بودند که در آن بازی معروف و جنجالی با قضاوت عجیب ویلیامز و نهایتا در ضربات پنالتی تیم ملی کشورمان حذف شد. از آن زمان تا کنون تلخی حذف ناعادلانه یکی از بهترین تیم‌های ملی‌مان در جام ملت‌ها با هواداران تیم ملی همراه بود تا اینکه ایران عراق بار دیگر در مرحله گروهی این جام به هم رسیدند. گرچه این تقابل نتیجه‌ای بهتر از صفر-صفر پیدا نکرد.

 

ایران ۰ - ۰ عراق / صعود ایران به عنوان صدرنشین گروه D/ ایرماتف دو پنالتی را برای ایران ندید


 ترکیب تیم ملی ایران در این بازی باز هم تغییرات قابل توجهی داشت. در سه بازی دور گروهی تیم ملی با سه ترکیب متفاوت در دفاع وسط به میدان رفت و امروز هم پورعلی‌گنجی نیمکت نشین شد تا کنعانی‌زادگان و حسینی ترکیب دفاع وسط ایران را تشکیل دهند. میلاد محمدی دیگر سوپرایز ترکیب امروز تیم ملی است که جای احسان حاج‌صفی را گرفته و دیگر اینکه روزبه چشمی اولین بازی‌اش در جام ملت‌های ۲۰۱۹ را در این بازی در کنار امید ابراهیمی تجربه خواهد کرد. در فاز هجومی اما یک اتفاق مهم رخ داده است. جهانبخش رها شده از بند مصدومیت جای مهدی طارمی را گرفته تا ترکیب فوق‌العاده‌ی قدوس، جهانبخش و آزمون برای اولین بار مورد آزمایش قرار گیرند. در نبود اشکان دژاگه هم امید ابراهیمی بازوبند کاپیتانی را به بازو بسته.

ایران ۰ - ۰ عراق / ایران با ترکیبی متفاوت برابر عراق/ ایرماتف دو پنالتی ایران را نگرفتامید ابراهیمی کاپیتان امروز تیم ملی ایران برابر عراق

دور گروهی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹- گروه D
ایران ۰ - عراق ۰
ساعت بازی: ۱۹:۳۰
ورزشگاه: آل مکتوم دبی
داور: روشن ایرماتوف

کمک‌ها: عبدوخامیدولو رسولوف و سایدوف؛ داور چهارم: سرگی گریشنکو(قزاقستان)؛ کمک داوران پشت دروازه: والنتین کووالنکو(ازبکستان) و تانتاشف ایلگیز.


ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، سید مجید حسینی، حسین کنعانی‌زادگان، ووریا غفوری، میلاد محمدی، وحید امیری، امید ابراهیمی، روزبه چشمی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون
سرمربی: کارلوس کی‌روش

ترکیب عراق:
جلال حسن جاسم، احمد ابراهیم خلف، علی فائز عطیه، علاء علی مهاوی، علی عدنان کاظم، امجد عطوان کاظم، صفاء هادی عبدالله، همام طارق فرج، احمد یاسین غنی، حسین علی السعیدی و مهند علی کاظم.

سرمربی: سرکو کاتانچ

ایران ۰ - ۰ عراق / ایران با ترکیبی متفاوت برابر عراق/ روز انتقام از عراق فرا رسید!

گزارش زنده بازی:

۰۰:۰۰  بازی با سوت روشن ایرماتف آغاز شد.

۰۲:۰۰  اولین فرصت برای ایران با شوت روی پای سامان قدوس. وحید امیری روی یک پرتاب اوت سامان قدوس رو پشت محوطه جریمه صاحب یک فرصت شوت‌زنی کرد که توپ قدوس راهی به چارچوب نداشت.

۰۸:۰۰  عراقی‌ها چند لحظه‌ای روی جناح چپ تیم ملی خیمه زده بودند که با هوشیاری مهرداد محمدی راه به جایی نبردند.

۱۲:۰۰  بهترین فرصت برای ایران تا اینجای بازی توسط سردار آزمون از دست رفت. تیم ملی صاحب یک ضربه کاشته پشت محوطه جریمه شده بود که توپ قدوس با برخورد به دیواره دفاعی برگشت اما در ادامه توپ به وحید امیری رسید تا با سانتر عالی او سردار آزمون در دهانه دروازه صاحب موقعیت شود ولی ضربه سر او راه به دروازه نبرد.

۲۱:۰۰  خطای طارق همام روی امید ابراهیمی یک ضربه کاشته عالی را چسبیده به محوطه جریمه عراق نصیب تیم ملی کشورمان می‌کند.

۲۳:۰۰  کاشته سامان قدوس به سر بازیکنان عراقی حاضر در دیواره دفاعی برخورد می‌کند و موقعیت از دست می‌رود.

۲۷:۰۰  امید ابراهیمی توسط علی عدنان در محوطه جریمه سرنگون شد اما روشن ایرماتف اعتقادی به پنالتی نداشت.

۳۳:۰۰  اولین کارت زرد بازی برای عراقی‌ها. امجد عطوان کاظم اولین بازیکن اخطاری بازی است.

۳۶:۰۰  اولین موقعیت جدی برای عراق با ضربه سر مهند علی که از کنار دروازه بیرون رفت.

۳۷:۰۰  اولین کارت زرد برای ایران و سامان قدوس. در این لحظه بازی برای دقایقی از کنترل داور خارج شد و بازیکنان دو تیم با هم درگیر شدند.

۴۲:۰۰  سردار آزمون در محوطه جریمه عراق صاحب توپ شد که شوت او بعد از برخورد به علی عدنان دفع شد و در ادامه شوت بی‌دقت پای چپ جهانبخش از مقابل محوطه 6 قدم به بیرون رفت.


۴۵:۰۰  ایرماتف اعتقادی به پنالتی ندارد!!! پرتاب اوت امیری را احمد ابراهیم به شکل ناقص دفع کرد ولی در ادامه توپ به آزمون رسید که شوت سر ضرب پای چپ او در صحنه مشکوک به خطای هند پنالتی برخوردی با صفاء هادی داشت که داور ازبک در میان اعتراض بازیکنان ایران به پنالتی، بازی را ادامه داد.

ایران ۰ - ۰ عراق / ایران با ترکیبی متفاوت برابر عراق/ ایرماتف دو پنالتی ایران را نگرفت

صحنه مشکوک پنالتی در پایان نیمه اول

پایان نیمه اول

 

ایران ۰ - ۰ عراق / ایران با ترکیبی متفاوت برابر عراق/ ایرماتف دو پنالتی ایران را نگرفت

۴۹:۰۰  شوت چشمی بعد از پرتاب اوت وحید امیری، در شلوغی محوطه جریمه عراق برخوردی با دست راست صفاء هادی داشت که داور ازبک باز هم در این صحنه اعلام پنالتی نکرد.

۵۱:۰۰  ارسال خطرناک علی عدنان از جناح چپ زمین را بیرانوند از مقابل پای مهند علی جمع کرد تا خطری دروازه ایران را تهدید نکند.

۶۳:۰۰  اولین تعویض برای ایران. مهدی طارمی جای علیرضا جهانبخش را در ترکیب تیم گرفت.

۶۵:۰۰  دفع ناقص کنعانی‌زادگان توپ را پشت محوطه جریمه جلوی پای مهند علی قرار داد که شوت او در آغوش بیرانوند جای گرفت.

۶۷:۰۰  دومین کارت زرد برای بازیکنان ایران. وحید امیری به خاطر خطای بدی که روی طارق همام انجام داد از سوی ایرماتف با کارت زرد جریمه شد.

۷۰:۰۰  اولین تعویض برای عراق. علا عباس جای مهند علی را گرفت.

۷۳:۰۰  حمله همه جانبه از سوی ایران و ارسال چند توپ روی دروازه عراق که با توسط مدافعان عراق دفع شد. در نهایت پشت محوطه جریمه روی سامان قدوس خطای شد که داور خطا را برای عراقی ها اعلام کرد. تصمیمات داور تا اینجای بازی با اعتراض بازیکنان دو تیم همراه بود.

۷۵:۰۰  دومین تعویض برای ایران. مهدی ترابی به جای سامان قدوس وارد زمین شد.

۷۶:۰۰  مهم‌ترین فرصت برای عراق. ارسال عالی طارق همام با ضربه سر علا عباس همراه شد که بیرانواند به زیبایی توپ را از زیر طاق دروازه بیرون کشید.

۷۷:۰۰  محمد داود به جای حسین علی برای تیم ملی عراق وارد زمین شد.

۷۸:۰۰  ضد حمله برای ایران با حرکت سرعتی مهدی ترابی که در نهایت با خطای احمد ابراهیم متوقف شد و منجر به جریمه این بازیکن با کارت زرد داور شد.

۷۹:۰۰  شوت عالی ترابی با فاصله کمی از کنار دروازه بیرون رفت.

۷۹:۰۰  سومین تعویض برای ایران. اشکان دژاگه وارد زمین شد و روزبه چشمی بیرون رفت. امید ابراهیمی بازوبند کاپیتانی را به دژاگه تحویل داد.

ایران ۰ - ۰ عراق / ایران با ترکیبی متفاوت برابر عراق/ ایرماتف دو پنالتی ایران را نگرفت

۸۲:۰۰  سویمن کارت زرد برای عراقی‌ها و برای علی عدنان.

۸۳:۰۰   سانتر دژاگه از روی ضربه ایستگاهی با ضربه سر آزمون به بیرون رفت.

پایان بازی با نتیجه صفر صفر.

ایران ۰ - ۰ عراق / صعود ایران به عنوان صدرنشین گروه D/ ایرماتف دو پنالتی را برای ایران ندید


نوشته شده در   پنجشنبه 27 دي 1397  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode