ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 19 مرداد 1401
چهارشنبه 19 مرداد 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 12 آذر 1397     |     کد : 185872

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته کشور:

زنان خط مقدم اقتصاد مقاومتی هستند

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته کشور با بیان این‌که بانوان خط مقدم اقتصاد مقاومتی در کشور هستند، خاطرنشان کرد: می‌توان با تغییر نگرش و ذائقه‌ی خانواده‌ها با مدیریت اقتصادی سالم و مطلوب توسط زنان، منجر به مدیریت اقتصادی مطلوب در خانواده شد.


رئیس جمعیت بانوان فرهیخته کشور با بیان این‌که بانوان خط مقدم اقتصاد مقاومتی در کشور هستند، خاطرنشان کرد: می‌توان با تغییر نگرش و ذائقه‌ی خانواده‌ها با مدیریت اقتصادی سالم و مطلوب توسط زنان، منجر به مدیریت اقتصادی مطلوب در خانواده شد.
 
 به گزارش ایسنا، نسرین پیرسمساری در جمع خبرنگاران، با بیان این‌که جمعیت بانوان فرهیخته کشور با طراحی برنامه‌های میان مدت و بلند مدت، تواسته نظریه پردازی و استراتژی مطلوبی به دست آورد، گفت: این طرح را با شعار «هر بانویی ایرانی یک تولید کننده» پیش می‌بریم.

 وی با بیان این‌که جمعیت بانوان فرهیخته فعال عرصه فرهنگ دینی از سال 94 تشکیل یافته است، اظهار کرد: این جمعیت با انتخاب اعضا از 30 استان در کشور، جهت هویت بخشی جمعیت و استقرار سازمان‌های تبلیغات اسلامی کشور تشکیل یافت و بنده در سال 96 با انتخاب کتبی اعضای روسای جمعیت استان‌ها با اکثریت آرا به عنوان رئیس جمعیت فعال و فرهیخته بانوان کشور انتخاب شدم.

 رئیس جمعیت بانوان فرهیخته کشور ایجاد هم سویی و هماهنگی، تعمیق و گسترش فعالیت‌های بانوان فرهیخته در استان را از اهداف مهم جمعیت بانوان فرهیخته عنوان کرد و گفت: این جمعیت با توانمندسازی و مرجع سازی شخصیت‌های تاثیر گذار، فعالیت خود را آغاز کرد.

 وی افزود: طبق خواسته و دغدغه‌های مقام معظم رهبری، رسالت و وظیفه اصلی جمعیت بانوان فرهیخته، تولید ایده و فکر بود که به صورت غیر سیاسی، غیر دولتی و غیر اجرایی مطرح شده است، جمعیت بانوان فرهیخته حزب یا «ان جی او» نیست بلکه یک تشکل و شخصیت مستقل حقوقی است که شان این جمعیت، سیاست گذاری به صورت راهبردی در سطح استان و ملی است.

 پیرسمساری افزود: جمعیت بانوان فرهیخته فعال عرصه فرهنگ دینی دارای پشتوانه‌ی قوی بوده و از تایید مقام معظم رهبری برخوردار است که اقشار مختلف بانوان اعم از اساتید حوزه، دانشگاه، نویسندگان، ورزشکاران، هنرمندان و پزشکان در حوزه زنان فعالیت می‌کنند.

 وی در خصوص چگونگی انتخاب اعضای جمعیت، افزود: یاوران جمعیت همه باید دارای مدارک عالی باشند، در سطح استان‌ها ۵۰ نفر عضو اصلی و در کشور نیز ۱۵۰۰ نفر به عنوان اعضای اصلی در کشور وجود دارد.

 وی ادامه داد: توجه به آینده و لزوم کادر سازی جهت جریان سازی و استمرار حرکات اصیل انقلابی، اجتماعی و فرهنگی یکی از اصول مهم کار فرهنگی است که ما به دنبال این نگرش، جذب پلکانی را برای فعال سازی و بهره مندی از مشارکت ارزشمند زنان انتخاب کردیم.

 رئیس جمعیت بانوان فرهیخته کشور با بیان این‌که براساس اساسانه هر جمعیت در استان، برگزاری پنج کار گروه را بر عهده دارد، افزود: کارگروه حمایت از کالای ایرانی، کارگروه تحکیم بنیان خانواده از جمله کارگروه‌های جمعیت بانوان فرهیخته است که در آن‌ ایجاد جامعه‌ای خانوداده محور، تحکیم و کارکردهای اصلی آن بر پایه و الگوی خانواده مسلمان است.

 وی با اشاره به تدوین اساسنامه و رویکرد کارگروه جمعیت بانوان فرهیخته‌، گفت: نزدیک به ۱۵ طرح تکمیلی و ۲۵ طرح در جمعیت بانوان فرهیخته در حال انجام است و بنا به درخواست ادارات و موقعیت‌های سازمان‌های فرهنگی، این طرح‌ها را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم.

 پیرسمساری افزود: در کمیته‌ی بحران کشور، کمیته‌ای برای بانوان وجود ندارد که در این راستا کمیته‌ای تدوین شده و جهت برنامه ریزی به ستاد بحران کشور تقدیم می‌شود، همچنین تدوین دانشنامه استانی نیز از دیگر برنامه‌های جمعیت بوده که مختص بانوان و دفاع مقدس است.

 وی با اشاره به طرح شکوفه‌های یاس تحت عنوان دختران گل‌ها، گفت: اساس تدوین، طرح تشکیل کمیته ترویج فرهنگ فاطمی است که با ایجاد فضای معنوی و دوستانه توام با احترام، بستری برای تمامی دخترانی که اعتقادی به حجاب ندارند، تشکیل شود.

وی با بیان این‌که ظرفیت بانوان استان از لحاظ علمی بسیار بالا بوده است، افزود: برنامه‌های لازم را برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی درمناطق محروم و کم برخوردار استان تدوین شده و مذاکراتی در این راستا با چند سازمان از جمله آموزش و پرورش، صدا و سیما، نیروی انتظامی، دادگستری و کانون فکری و پرورشی کودکان انجام شده است.

 رئیس جمعیت بانوان فرهیخته کشور با اشاره به برنامه‌های جمعیت بانوان فرهیخته کشور در حوزه بین المللی، افزود: در این خصوص نشست‌هایی برگزار خواهد شد، کشور لبنان در این زمینه فعال‌تر بوده و تاکنون به دو کشور گرجستان  و جمهوری‌آذربایجان مبلغه اعزام کردیم.

 وی با اشاره به همکاری جمعیت بانوان فرهیخته با ستاد دیه برای آزادی زنان زندانی، گفت: اخیرا یک زندانی زن از طریق کمک جمعیت بانوان فرهیخته از زندان استان آزاد شد، بی شک هیچ زنی به دلیل مشکل مالی از جمله چک برگشتی در زندان به سر نمی‌برد.

پیرسمساری با اشاره به حضور جمعیت بانوان فرهیخته استان در زلزله کرمانشاه، خاطرنشان کرد: با همکاری آموزش و پرورش، جشن تکلیف برای ۵۰۰ نفر از دانش آموزان در سرپل ذهاب با ارائه‌ی دو بسته فرهنگی و بهداشتی در ۲۰ آذرماه سال جاری برگزار می‌شود .

وی با بیان این‌که جمعیت بانوان فرهیخته استان 750 میلیون تومان به مرکز نیکوکاری نورالزهرا از پنجم اسفندماه سال گذشته کمک کرده است، گفت: دو باب ساختمان در مناطق کم برخوردار تخریب و مجددا احداث شده است.

 


نوشته شده در   دوشنبه 12 آذر 1397  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode