ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 30 تير 1398
يکشنبه 30 تير 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 9 آبان 1397     |     کد : 185578

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی:

جمعیت ۲۰ میلیونی اربعین دشمنان اسلام را به هراس انداخته است /تبدیل اربعین به فرهنگی جهانی

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: دشمن از اتحاد جهان اسلام در اربعین حسینی هراس دارند، از این‌رو همه ساله سعی به کمرنگ نشان دادن آن دارند و حتی برای تحریف، تضعیف و تخریب اربعین حسینی اقداماتی از نجف تا کربلا انجام دادند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: دشمن از اتحاد جهان اسلام در اربعین حسینی هراس دارند، از این‌رو همه ساله سعی به کمرنگ نشان دادن آن دارند و حتی برای تحریف، تضعیف و تخریب اربعین حسینی اقداماتی از نجف تا کربلا انجام دادند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: ۲۰ موکب از استان آذربایجان‌شرقی رهسپار پذیرایی از زائران ابا عبدالله الحسین(ع) شده و تا اربعین حسینی(ع) ارائه خدمت می‌کنند.

وی افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان آذربایجان‌شرقی، زائران زیادی از کشورهای دیگر برای شرکت در پیاده‌روی اربعین از این استان می‌گذرند، از این‌رو موکب‌هایی برای پذیرایی از آنها برپا شده بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به  شاخص‌های اصلی اربعین حسین(ع)، بیان کرد: مراسم اربعین جزو شعائر اسلام بوده و رونق این مراسم از جمله شعائر اسلامی و مذهبی است.

 

اربعین، رمز جاودانه شدن نهضت حسین(ع) است

وی با تاکید به اینکه اربعین، رمز جاودانه شدن نهضت حسین(ع) است، گفت: اهمیت تبلیغ و کار فرهنگی آموزه‌های اسلامی بسیار مهم بوده و اربعین حسین(ع) فرصتی برای تحقق این امر است.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اهمیت‌های اربعین حسینی به نمایش گذاشتن اتحاد و عظمت جهان اسلام به جهانیان است چراکه سال گذشته میلیون‌ها نفر از ۴۰ کشور دنیا در این راهپیمایی عظیم شرکت داشتند.

وی اضافه کرد: همه ساله جمعیت حجاج برای انجام اعمال ابراهیمی کمتر از ۵ میلیون نفر است ولی در اربعین حسینی جمعیتی بیشتر به عشق حسین(ع) دور هم جمع شده و به حق مرکز وحدت اسلامی را به همگان نشان می‌دهند.

اربعین حسینی به یک فرهنگ جهانی تبدیل شده است

 آل‌هاشم با بیان اینکه مراسم اربعین حسینی دیگر به یک فرهنگ جهانی تبدیل شده است، تصریح کرد: همه ساله سیل عاشقان از پیر و جوان، زن و مرد به سمت حرم سید و سالار آزادگان رهسپار می‌شوند، و امید است با قبولی زیارت و سلامت به دیار خود برگردند.

وی متذکر شد: دشمن از اتحاد جهان اسلام در اربعین حسینی هراس داشته، از این‌رو همه ساله سعی به کمرنگ نشان دادن آن دارد و حتی برای تحریف، تضعیف و تخریب اربعین حسینی اقداماتی از نجف تا کربلا انجام دادند که به لطف و عنایت پروردگار همه توطئه‌ها و اقدامات برچیده شد.


نوشته شده در   چهارشنبه 9 آبان 1397  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode