ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 30 تير 1398
يکشنبه 30 تير 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 9 آبان 1397     |     کد : 185576

اتحادیه‌ اروپا خواهان حفظ تجارت و روابط‌ مالی با ایران است

سخنگوی دفتر اطلاع‌ رسانی سیاست‌های اتحادیه‌ اروپا در امور ایران اعلام کرد: اروپا ساز و کار ویژه‌ای را برای حفظ مبادلات مالی و تجاری با ایران در دست اجرا داشته و مصمم به حفظ برجام است.

سخنگوی دفتر اطلاع‌ رسانی سیاست‌های اتحادیه‌ اروپا در امور ایران اعلام کرد: اروپا ساز و کار ویژه‌ای را برای حفظ مبادلات مالی و تجاری با ایران در دست اجرا داشته و مصمم به حفظ برجام است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دویچه وله، سخنگوی دفتر اطلاع‌ رسانی سیاست‌ های اتحادیه اروپا در امور ایران اعلام کرد: اتحادیه اروپا ساز و کار ویژه ای را برای حفظ مبادلات مالی و تجاری با ایران در دست اجرا دارد و این اتحادیه مصمم به حفظ توافق اتمی با ایران است.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر علت تأخیر در اجرای این ساز و کار پیش از آغاز تحریم‌ های آمریکا علیه ایران گفت: تصمیم به راه‌ اندازی چنین ساز و کاری ۲۴ سپتامبر (دوم مهرماه) در دیدار وزرای خارجه اتحادیه اروپا در حاشیه اجلاس سالانه سازمان ملل در نیویورک اتخاذ شد. این تصمیم سپس برای اجرا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا واگذار شد.

سخنگوی دفتر اطلاع‌ رسانی سیاست‌ های اتحادیه اروپا در ادامه تأکید کرد که روشن شدن جزئیات کامل و شیوه اجرای این تصمیم نیاز به زمان دارد.

لازم به ذکر است، اتحادیه اروپا تصریح دارد که قانون موسوم به «قانون مسدود کننده» یا «مقررات مقابله‌ ای» به اتحادیه اروپا این امکان را خواهد داد تا با نادیده گرفتن احکام صادر شده در دادگاه‌های آمریکا، در برابر تحریم‌ های فرامنطقه ای واشنگتن پس از خروج یکجانبه این کشور از برجام بایستد.

این قانون که پس از آغاز دور نخست تحریم‌ های یکجانبه آمریکا علیه ایران در ماه آگوست سال جاری میلادی به روز شد، رعایت تحریم‌ های آمریکا علیه ایران را برای شرکت‌ های اروپایی ممنوع می‌ کند. همچنین شرکت‌ هایی که این قانون را رعایت نکنند ممکن است مجازات شوند. این قانون همچنین دارای مکانیسم‌ هایی است که پرداخت غرامت به شرکت‌ های اروپایی را در صورت متضرر شدن احتمالی به خاطر معامله با ایران، امکانپذیر کرده و آنها را قادر به طرح دعاوی متقابل خواهد کرد.ش


نوشته شده در   چهارشنبه 9 آبان 1397  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode