ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 7 تير 1401
سه شنبه 7 تير 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 30 دي 1396     |     کد : 182043

اگر نظام درخدمت مردم باشد توطئه‌هاي دنيا ناكام مي‌ماند

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: من وقتی صحنه نابخردانه آن نادان در آتش‌زدن پرچم ایران را دیدم خیلی دلم سوخت؛ گفتم‌ای کاش به‌جای پرچم من را (نه تصویر من را) بلکه من را ۱۰بار آتش می‌زدند‌.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: من وقتی صحنه نابخردانه آن نادان در آتش‌زدن پرچم ایران را دیدم خیلی دلم سوخت؛ گفتم‌ای کاش به‌جای پرچم من را (نه تصویر من را) بلکه من را ۱۰بار آتش می‌زدند‌.
به گزارش ‌مهر ‌سپاه نیوز، ‌سردار قاسم سلیمانی‌در هجدهمین نشست عمومی‌«بصیرت؛ یادبود سومین سالگرد عروج آسمانی شهید مدافع حرم مهدی نوروزی» سردار سلیمانی افزود:‌ما برای سرافرازی این پرچم در هر قله‌ای ۱۰شهید داده‌ایم.
وی با قدردانی از دست‌اندرکاران تشکیل این جلسه معنوی و گرامیداشت سالگرد عملیات کربلای ۵، این عملیات یکی از حساس‌ترین و سخت‌ترین عملیات دوران دفاع مقدس دانست و اظهارنظر کرد:دفاع مقدس در میان همه دفاع‌ها و جهادهایی که بعد از آن شکل گرفت، سرآمد بود و رزمندگان دفاع مقدس اسوه و الگو بودند و اکنون که جبهه مقاومت در سطح منطقه وسعت یافته است ،کماکان رزمندگان دوران دفاع مقدس اسوه‌ها و الگوهای رزمندگان جبهه مقاومت هستند.سردار سلیمانی با اشاره به تأثیرگذاری دوران دفاع مقدس بر جهاد و دفاع در عرصه‌ها و جبهه‌های بعدی و مشابهت این امر با تأثیرگذاری انقلاب اسلامی‌و پایه‌گذاری اولیه آن توسط امام راحل تصریح کرد: نورانیت امام راحل امروز در چهره و وجود رهبر بزرگوارمان متجلی است و مقام معظم رهبری در همه بیاناتشان از امام راحل به شکل عجیبی یاد می‌کنند. فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ادامه داد: امام امروز جامعه ما یعنی مقام معظم رهبری جمله خاصی در مورد امام راحل دارند که می‌فرمایند: امام راحل بعد از حضرات معصومین سلام الله علیها بی‌نظیر بودند و این کلام مقام معظم رهبری کلام بسیار بزرگی است؛ یا ایشان در جمله‌ای دیگر فرمودند :«این انقلاب بی‌نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته‌ شده نیست».
وی با بیان این که دفاع مقدس هم درخششی مشابه پایه‌گذاری انقلاب اسلامی‌توسط امام راحل را دارد، گفت: در جریان عملیات کربلای ۵من با لشکر ۲۷محمد رسول‌الله(ص) در غرب کانال ماهیگیری بودم و برادر مرتضی قربانی هم با لشکر ۲۵کربلا حضور داشتند؛ صحنه‌های عجیبی بود؛ در این عملیات در هر متری برای دفاع از کشور شهید دادیم‌.فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه دفاع مقدس مکمل انقلاب بود، تصریح کرد: کاربرد کلمه «مقدس» در مورد جنگ ۸ ساله به دلیل شکل‌گیری و وقوع اتفاقات آن است که منشأ آنها اخلاص بود و موجب شد تحول عظیمی‌در صحنه مقاومت ایجاد شود که نمونه آن همین جنگ متحیرکننده‌ای است که شکست در آن می‌توانست تاریخ منطقه و مسیر دنیا را عوض کند و در زمره خطرناک‌ترین حوادث بود.
وی افزود: در این حادثه گروه‌های تکفیری چه با نام داعش و چه بانام‌های دیگر، ترسناک‌تر از هر گروه دیگری ظاهر شدند؛ آنها نزدیک به ۷هزار انتحاری در درون خود داشتند؛ آنها انتحاری اعتقادی بودند؛ بعضی‌ها می‌گویند آنها را شست‌و شوی مغزی داده بودند یا دارویی به آنها خورانده بودند؛ نه، این گونه نیست؛ در تاریخ هم مواردی مشابه وجود دارد؛ وقتی جنگ‌های «جمل» و «نهروان» را مطالعه می‌کنیم می‌بینیم که چه لجاجت‌هایی دربرابر قرآن ناطق علی(ع) وجود داشت .سردار سلیمانی با بیان این که تمام دنیا مدیون پیروزی فرزندان این ملت و پیروزی تشیع بر جریان تکفیری‌هاست، اظهارنظر کرد: منشأ این پیروزی‌ها و این تحولات، انسان بود؛ بصیرت فقط بُعد سیاسی نداردو اگر فردی دارای پایه اعتقادی ضعیف باشد هر حرکت سیاسی او را زمینگیر می‌کند، اما آنهایی که پایه‌های اعتقادی قوی دارند، نمی‌لرزند.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان این که فتنه‌ها گاهی آنقدر نامشخص هستند که انسان به سادگی تشخیص نمی‌دهد و ناخودآگاه در دام فتنه می‌افتد، گفت: منشأ همه این پیروزی‌ها و غلبه بر توطئه‌ها، بصیرت انسان‌هایی مانند شهید نوروزی بود که امروز شما در سالگرد شهادت این بزرگوار جلسه خود را با نام او برگزار کرده‌اید.وی با بیان این که انسان قابلیت این را دارد که جام جهان‌نمای خداوند شود، تصریح کرد: در زمانه ما خطوط روشن است؛ شاید حجتی که دیروز بر بزرگان ما بود، امروز حتی بر افراد عادی جامعه هم نیست؛ امروز دوست و دشمن مشخص است و جبهه حق و باطل به‌خوبی نمایان شده است.
سردار سلیمانی با اشاره به ایثار و فداکاری مدافعان حرم در جبهه‌های حق علیه باطل گفت: انسان اقداماتی را از این مدافعان حرم چه در سوریه و چه در عراق می‌دید که ناخودآگاه می‌خواست خود را به زمین بکشاند و پای خالقان این اقدامات را ببوسد.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: در عراق پدر مدافع حرمی‌را دیدم که پسرش شهید شد، اما حاضر نشد جبهه دفاع از حرم و نبرد با دشمنان را ترک کند و در تشییع پیکر مطهر فرزندش شرکت جوید.
وی افزود: در داخل کشور ما هم مدافعان حرم اغلب داوطلبانه اعزام شدند و در این رابطه تبلیغات حاکمیتی نشد و رسانه‌ها و دولت ما خیلی به این موضوع نپرداختند، اما افراد زیادی از نوجوان تا پیرمرد با اصرار و التماس توانستند از خانواده و وابستگان خود رضایتنامه بگیرند تا کسی مانع آنها نشود.
برنده‌،‌ راه حق را انتخاب‌ می‌کند
سردار سلیمانی با بیان این که بصیرت به معنای تشخیص دقیق است، گفت: ما چه تصوری برای خود در نظر گرفته‌ایم؟ آیا می‌خواهیم عمرمان را فدای راه حق کنیم یا در جهت باطل بهره ببریم؟ برنده کسی است که راه حق را انتخاب می‌کند و همه چیز خود را فدای این راه می‌کند؛ هم شهدای دیروز و هم شهدای امروز ما این کار را کردند و پیروزی‌های بزرگی را برای اسلام، تشیع، نظام، ملت و حتی جهان به ارمغان آورده‌اند.
وی ادامه داد: در عملیات بدر حتی از رودخانه دجله هم عبور کردیم و شهید باکری در آن طرف دجله شهید شد؛ فکر می‌کردم اگر جنگ با این سرعت به پیروزی تبدیل می‌شد، چه اتفاقی می‌افتاد؟ چقدر آن‌وقت دعا می‌کردیم و چقدر مادران شهدا دعا می‌کردند تا ما پیروز شویم و امام(ره) هم این پیروزی و رسیدن به قدس از کربلا را برای ما ترسیم کرده بود؛ اما آن روز آن پیروزی اتفاق نیفتاد و این در حالی بود که این موضوع دعای اجابت‌شده‌ای نبود؛ چرا که نمی‌شود خداوند دعاهای این انسان‌های دلسوخته و مخلص را نپذیرد.
سردار سلیمانی گفت: من می‌گویم اگر خداوند ما را در کربلای ۵به بغداد می‌رساند ممکن بود مانند دادن یک تکه گوشت به دست طفلی باشد که او را خفه می‌کند؛ اما خداوند وقتی به ما این پیروزی را عنایت فرمود که امکان هضم آن را داشتیم. دیدیم که خداوند چگونه دعاهای دلسوختگان ما را در صحنه عراق محقق گرداند و چگونه صدام را ذلیلانه مجازات کرد .
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان این که هیچ منبع بصیرتی بالاتر از وصیتنامه امام(ره) نیست اظهارنظر کرد: فردی وقتی انسانی را دوست دارد در عمل به وصیت او اهتمام می‌ورزد. امیرالمؤمنین علی‌(ع) وصیتنامه بلندی خطاب به امام مجتبی‌(ع) دارد که دستورالعمل تربیتی است و ما به‌عنوان شیعه از آن غافل هستیم . یا نامه امیرالمؤمنین به مالک‌اشتر به‌عنوان فرمانروای مصر یک سند حکومتداری است که چنانچه آن را نصب‌العین خود کرده بودیم ،امروز جامعه ما به‌گونه‌ای دیگر بود.وی ادامه داد: خیلی کار خوبی بود که نامه امیرالمؤمینن به مالک‌اشتر را به‌عنوان سند در سازمان ملل ثبت کردیم، اما این اهتمام را نداشتیم که این نامه را سند جاری حکومتداری کنیم.
سردار سلیمانی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به وصایای امام(ره) و شهدا گفت: امام(ره) در وصیت‌نامه خود ما را به مساله انقلاب و حفظ انقلاب و آفت‌های انقلاب توجه جدی می‌دهند و این مساله چه در بُعد تربیتی و چه در بُعد حکومتداری برای کشورمان بسیار مهم است.فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به موضوع اقتدار نظام در ابعاد بیرونی و داخلی گفت: اقتدار نظام در بُعد بیرونی به بهترین وجه محقق شده است؛ امروز ما بسیاری از توطئه‌های دشمنان را به سبب رهبری حکیمانه رهبرمان شکست داده‌ایم و باید تأکید کنم دلیل حقیقی این پیروزی‌ها و آنچه که نقش محوری و اساسی در این پیروزی‌ها داشت، بدون گفتارهای تشریفاتی، رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری بود.
حمایت ما از مردم فلسطین
وی گفت: ما به‌خاطر یک جریان به فلسطین کمک نمی‌کنیم بلکه حمایت ما از مردم فلسطین به سبب انجام وظیفه دینی و انقلابی و مقابله با رژیم صهیونیستی است.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌در ادامه با اشاره به پیروزی محور مقاومت در جبهه سوریه و اهمیت بالای این پیروزی گفت: تصور پیروزی در سوریه با هیچ حادثه‌ای قابل مقایسه نبود؛ هم از حیث بزرگی توطئه و هم از حیث کسانی که در پشت این توطئه قرار گرفته بودند.
سردار سلیمانی با بیان این که گاهی آدم‌های بزرگ ما حرف‌های خطا آلود استراتژیک می‌زنند تصریح کرد: می‌گویند چرا در سوریه نبرد کردیم؟ خب، به این سبب که یک رژیم گمراه و گستاخی چون رژیم صهیونیستی با دارا بودن بیش از ۳۰۰کلاهک هسته‌ای و با اتخاذ استراتژی جنگ پیشدستانه، هر توانایی را قبل از فعلیت یافتن نابود و بمباران می‌کند؛ اما امروز جمهوری اسلامی‌با عزت و اقتدار در برابر چنین رژیمی‌ایستاده است و دلیل آن علاوه بر سربازان نژادی خود در درون کشور، سربازان دیگری هستند که در نقاط دیگر، این دشمن را متوقف کرده‌اند.فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان این که گلوله برفی گروه‌های تروریستی تکفیری در سوریه شکل گرفت و با اشغال ۷۰درصد از خاک این کشور به عراق هم رسیدند و تا نزدیکی بغداد پیش رفتند و تبدیل به بهمن و هیولا شدند، گفت: یک زلزله ۵ ریشتری، یک شبِ تهران را به هم می‌ریزد؛ خب تصور کنید داعش وارد کشور ما می‌شد؛ این چه عقلی است؟
وی ادامه داد: روزی در بغداد فردی با من تماس گرفت و گفت فلانی آیا شما به فکر بصره هستید؟ در نزدیک بصره ۱۰۰نفر از اعضای داعش حضور دارند؛ من خطاب به آن فرد گفتم که بصره بیش از ۲میلیون جمعیت دارد؛ بنابراین خوف جامعه را فرو می‌ریزاند.
سردار سلیمانی با بیان این که پیروزی محور مقاومت بر جریانات تروریستی تکفیری در عراق و سوریه هم برای همه مردم جهان و منطقه و هم برای مردم خودمان بود، گفت: اگر آن فداکاری‌ها نمی‌شد، امروز در خیابان‌های ما چه اتفاقاتی می‌افتاد؟ من صحنه‌های عجیب زیادی دیدم از آنچه در سنجار گذشت تا اتفاقاتی که درمناطق دیگر افتاد؛ ۲هزار جوان بی گناه را در نزدیکی یک رودخانه در یک روز سربریدند، خب اگر این هیولا به ایران می‌رسید چه بلایی سر این کشور می‌آمد؟ در هر حال خداوند ما را پیروز گرداند.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران خنثی‌شدن ارهاب ساخته شده به دست امریکا توسط جمهوری اسلامی‌را مهم‌ترین دستاورد سیاست خارجی کشور دانست و گفت: با پیروزی محور مقاومت بر گروه‌های تروریستی و تکفیری، جهان نفس کشید و این پیروزی از لحاظ انسانی قابل قیمت‌گذاری نیست؛ کسانی که به لحاظ انسانی برای یک حادثه شمع روشن می‌کنند، آیا نمی‌دیدند در بازارهای عراق کامیونی از مواد منفجره می‌ترکید و زنان و مردان بسیاری را می‌کشت؟ چرا توجه نمی‌کنید؟ چرا می‌گذارید مردمان دچار تصورات دیگری شوند؟ این خیانت است.
اقتدار داخلی وخارجی نظام
وی تأکید کرد: به هر ترتیب ما در بُعد بیرونی مقتدریم و همه توطئه‌های دشمنان را شکست داده‌ایم و به لطف خداوند شکست می‌دهیم؛ امروز جبهه مقاومت بیش از هر زمان دیگری وسعت یافته است.
سردار سلیمانی در ادامه با اشاره به بُعد اقتدار داخلی نظام که دارای وجوه متعددی است اظهارنظر کرد: برای جلوه‌گر شدن اقتدار داخلی نظام نیاز به تلاش و مجاهدت و فداکاری و وقف عمر است؛ امروز این جمع که حفاظت اطلاعات قوه قضائیه است باید جزو انقلابی‌ترین جریانات دستگاه قضایی باشد. کسی که بُعد دینی‌اش قوی نباشد چگونه می‌خواهد حفاظت کند؟ چرا جنگ ما را «مقدس» می‌نامند؟ چون باکری و خرازی و زین‌الدین مقدس بودند؛ اگر اینها مقدس نبودند جنگ، «مقدس» نمی‌شد.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ادامه داد: اگر می‌خواهیم در این ساختار اثرگذار شویم باید از خودمان عبور کنیم؛ اگر عبور کردیم مانند شهدا می‌شویم؛ شهدای ما چرا این پیروزی‌ها را به وجود آوردند، چون خود را در خود حل کردند‌.وی تصریح کرد: اگر از من تعریف کردند و گفتند «مالک‌اشتر» و من باورم شد؛ سقوط می‌کنم، اما اگر در درون خودم ذلیل شدم خداوند مرا بزرگ می‌گرداند؛ بنابراین برای ارتقای نظام باید عمرمان را وقف کنیم و چنانچه عمرمان را وقف کردیم دیگر غافل نمی‌شویم.فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به مشخص بودن منزه بودن و پاکی مقام معظم رهبری گفت: همان‌طور که دیروز دشمنان امام(ره) نتوانستند در موضوعی امام(ره) را مذمت کنند‌،
امروز هم در همین حوادث و حوادثی که اتفاق می‌افتد حتی آدم‌های مریض هم نمی‌توانند مقام معظم رهبری را در موضوعی مذمت کنند.
وی با اشاره به تأثیر بزرگ مقام معظم رهبری در ایجاد اقتدار برای کشور بیان داشت: وقتی رهبران کشورها به ملاقات رهبر ما می‌آیند، بیان، بینش و دوراندیشی مقام معظم رهبری بر آنها تأثیر می‌گذارد و برداشت آنها از رهبر ما به اقتدار ما در همه سطوح می‌افزاید.این در حالی است که امروز رئیس جمهوری آمریکا که به لحاظ ذخیره ارزی بزرگترین و قدرتمندترین کشور است، یک کاباره‌دار است. زمانی یکی از مقامات کشورها نزد «ملک‌عبدالله» پادشاه سعودی رفته بود و پس از آن با «ملک سلمان» دیدار کرده بود. این فرد بعد از آن دیدارها گفت که یک ساعت نشستم و نفهمیدم آنها چه می‌گویند. فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به تأثیر دلبستگی و حمایت ملت از نظام در اقتدار درونی کشور گفت: رفتار و گفتار و قضاوت و حمایت و وعده‌هایی که مسئولان به مردم می‌دهند و میزان رضایتمندی مردم یک وجه مهم اقتدار نظام است. این جمله امام که فرمود «ملت ایران که جانم فدای آنهاست» جمله خیلی بزرگی است؛ امام(ره) اهل غلو نبود. انصافاً این حوادث را ببینید؛ ببینید ما چطور ظرفمان کم است، اما مردم مانند موج علی‌رغم بی‌محبتی‌ها می‌آیند؛ اینهمه شهید دادند، اما یک سوال نکردند؛ این سرمایه بزرگی است و منشأ اقتدار ما است.وی در ادامه خطاب به حضار گفت: شما قبل از آنکه از قاضی مراقبت کنید از متقاضی مراقبت کنید و ببینید با او چه برخوردی صورت می‌گیرد؛ اگر فردی را با یک دید مثبت از محکمه قضایی حکومت اسلامی‌برگردانیم، بسیار اثرگذار است.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران تأکید کرد: چنانچه قدرت نظام ما در خدمت به مردم در ابعاد قضایی و اقتصادی تقویت شود، اگر هم همه دنیا علیه ما توطئه کنند ،نمی‌توانند کاری را از پیش ببرند، چرا که آنگاه ایران ۸۰ میلیون سرباز خواهد داشت.
وی گفت: شما به‌عنوان مراقبین در قوه با اهمیت قضائیه که اثر جدی بر اقتدار کشور و رضایتمندی مردم دارد، نقش حساس و مهمی‌دارید.سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: امروز قرار گرفتن نام رئیس قوه قضائیه در فهرست تحریمی‌آمریکا یک افتخار و به سبب دفاع ایشان از نظام است. همچنین هجمه‌هایی که نادانان در داخل و خارج به ایشان می‌برند، مؤید همین موضوع است.


نوشته شده در   شنبه 30 دي 1396  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode