ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 23 مرداد 1401
يکشنبه 23 مرداد 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 3 شهريور 1400     |     کد : 196629

زادگاه باغچه بان، پایتخت تئاتر کودک در ایران/

نخستین جشنواره سراسری نمایش کودک در مرند برگزار می شود

همزمان با 102 سالکی تئاتر کودک در ایران، نخستین جشنواره سراسری نمایش کودک باغچه بان 16 تا 19 مهر در شهر مرند برگزار می شود.

     همزمان با 102 سالکی تئاتر کودک در ایران، نخستین جشنواره سراسری نمایش کودک باغچه بان 16 تا 19 مهر در شهر مرند برگزار می شود.

به گزارش نصر، دبیر نخستین جشنواره سراسری نمایش کودک باغچه بان در خصوص این رخداد هنری اظهار داشت: جبار باغچه بان به عنوان پدر نمایش کودک ایران بیش از یک قرن پیش تئاتر کودک را در شهرستان مرند آذربایجان شرقی پایه گذاری کرد.
مهدی صالحیار با اشاره به جایگاه کمرنگ تئاتر کودک در ایران به ویژه شهرستان های کشور تصریح کرد: این جشنواره به بهانه صد و دوسالگی تئاتر کودک در ایران، با هدف احیای نمایش کودک و نیز هویت بخشی قدمت تاریخی و فرهنگی مرند برگزار می شود.
این هنرمند و کارگردان تئاتر کشور با اشاره به بهره گیری مرحوم جبار باغچه بان از هنرهای نمایشی برای آموزش کودکان به ویژه کودکان ناشنوا اظهار داشت: این جشنواره در محورهای مختلف مانند جبارباغچه بان و نمایش کودک در ایران، نمایش کودک و تعلیم برای کودکان ناشنوا، باغ شهر مرند خاستگاه نمایش کودک، کودک و فرهنگی ایرانی اسلامی، کودک و مسایل تربیتی، خانواده و فرهنگی شهروندی و... برگزار می شود.
به گفته صالحیار، نخستین جشنواره سراسری نمایش کودک باغچه بان در چهار بخش: پژوهش، مسابقه نمایش نامه نویسی، اجراهای محیطی (در گستره استان) و سمینار و برخی برنامه های جنبی برگزار خواهد شد.
دبیر نخستین جشنواره سراسری نمایش کودک باغچه بان با اشاره به اینکه متقاضیان می توانند تا بیستم شهریورماه نسبت به ارسال آثار اقدام کنند ادامه داد: علاقمندان می توانند می تواند برای ارتباط با دبیرخانه از طریق تلفن و فکس 04142264488 و یا پیام رسال واتساب با شماره 09148928992 و پست الکترونیکی tandishonar1400@gmail.com   تماس حاصل کنند.


برچسب ها
نوشته شده در   چهارشنبه 3 شهريور 1400  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode